3 tipy, díky nimž si na vás předvánoční stres nepřijde!

Se stresem někdy bojuje každý z nás. Obzvlášť teď před Vánocemi se jedná o víc než aktuální téma.  Ocitáme se pod tlakem, když se snažíme všechny přípravy zvládnout na sto procent. To se pochopitelně podepisuje na našem organismu, trpíme bolestmi hlavy, únavou, objevit se mohou problémy s trávením nebo vysokým krevním tlakem. Negativní vliv má stres i na naše mentální zdraví, vyústit dokonce může až v deprese. Jak se mu tedy úspěšně bránit?

 

Hlídejte si jídelníček

Před Vánocemi toho všichni máme nad hlavu, na jídlo tak nemáme ani pomyšlení, ani čas. Ve spěchu do sebe rychle něco „naházíme“ a pak se divíme, že se necítíme zrovna nejlíp. Přitom klíčem k duševní pohodě je právě zdravá, kvalitní a vyvážená strava plná vitamínů a minerálů. Do jídelníčku především teď v zimních měsících zakomponujte vitamin C, který je známý posilovač imunity, a také vitamin D, který běžně získáváme ze slunce. V zimě ho máme mnozí nedostatek, proto nás lehce dožene špatná nálada. Hlídejte si také pitný režim, jinak si koledujete o bolesti hlavy i o velkou únavu.

 

Zakomponujte pohyb

Pohybová aktivita je jedním z nejlepších způsobů, jak se poprat se stresem. Uvolňují se při ní endorfiny, což jsou hormony štěstí a dobré nálady. Nejen, že se tedy budete dobře cítit fyzicky, ale zlepší se i vaše psychická kondice. Zároveň pravidelný pohyb pomáhá i k tomu, abyste si se stresem příště, až se objeví, poradili rychleji a snášeli ho lépe. Neznamená to ale, že musíte běhat maraton, stačí, když začnete chodit na procházky, zavítáte na lekci pilates, vydáte se na squash, tancovat nebo vyrazíte do fitness centra. Každý pohyb se počítá a prospěje vám.

 

Dělejte si radost

Najděte si ve všem tom shonu a zmatku čas na sebe a na věci, které vám působí radost. Nemusí jít přitom o žádné vznešené koníčky, hlavní je, že se při nich budete cítit dobře. Je tedy úplně jedno, jestli si přečtete knížku, zajdete do kina, vyrazíte s přáteli do kavárny nebo zamíříte do wellness centra. Naplňte hlavní myšlenku Vánoc a užívejte si klid a pohodu, kterou si ke svátkům všichni vzájemně přejeme.