Jak lehce a jednoduše vybrat vhodnou podlahu

Při výběru vhodné podlahy vždy myslete na to, do jaké místnosti podlahu vybíráte. Přírodní materiály hřejí, ovšem například dřevo je náročnější na údržbu. Laminátové podlahy si oblíbíte díky jejich odolnosti a vinyl je pružný a nenáročný na údržbu. Nechte si poradit, jakou podlahu do jaké místnosti vybrat.

 

Chodba a vstupní prostory

První místností v domě nebo v bytě je předsíň, či chodba, která propojuje další místnosti. Ideální podlaha, kterou v předsíni opravdu oceníte, je snadná na údržbu, neklouzavá a také odolná vůči mechanickému poškození. Vyberte marmoleum, tvrzený vinyl nebo dlažbu.

 

Kuchyň

Kuchyňská podlaha by měla odolat mechanickému poškození, nezničit se, pokud vám na zem upadne hrnec nebo třeba nůž. Zároveň by tato podlaha měla být odolná proti vodě. Ideální jsou vinylové podlahy, marmoleum nebo linoleum.

 

Obývací pokoj

Ústřední místností vašeho bydlení je obývací pokoj. Zde trávíte nejvíce času s rodinou a přáteli. Podlaha, která je vhodná do obývacího pokoje by tak měla být příjemná na dotek a také může být hřejivá. Zvolit můžete dřevo, linoleum nebo laminátové podlahy. V ideálním případě pořiďte do obývacího pokoje také koberec, který však nemusí zakrývat celou podlahu.

 

Ložnice

Odpočinek a relaxace jsou potřebné k zdravému životnímu stylu. Nejlépe se vám bude odpočívat v ložnici, která by měla být hlavně útulná. V tomto pokoji často chodíme bosými nohami, a tak je vhodná hřejivá podlaha, která je příjemná na došlap. Vyberte vinylovou podlahu nebo dřevěnou podlahu.

 

Dětský pokoj

Do dětského pokoje se nejlépe hodí podlahy, které jsou příjemné na dotek. Mezi nimi například linoleum, nebo dřevo. Laminátové podlahy v dětském pokoji oceníte hlavně kvůli jejich odolnosti a jednoduché údržbě, ale pokud vaše děti rádi sedí a hrají si na zemi, doplňte tuto podlahu kobercem.

 

Koupelna

Nejnáročnější požadavky a opravdu kvalitní výběr podlahy žádá koupelna a toaleta. Tyto místnosti musí brát v potaz vodu a vlhkost, podlaha by tak neměla mít velké množství spojů a ideálně by neměla být ani kluzká. Ideální podlahou do koupelny je ekologická podlaha, dlažba nebo také vinylová podlaha.