Jak mít krásné všechny pokojové rostliny

Existuje mnoho druhů květin, které mohou zdobit interiér našich domovů. S velkým výběrem ale pro každého pěstitele nastávají značné komplikace. Dá se říci, že co květina, to jiné nároky na pěstování. Jedna potřebuje velkou dávku slunečního svitu, druhé se daří spíše ve stínu, další je třeba zalévat každý den, jinou stačí jen rosit atd. Není úplně jednoduché květinám optimální péči dopřát, takže se snadno stává, že rychle chřadnou. Existuje jeden pomocník, který může péči o všechny květiny výrazně ulehčit! Jaký? Dozvíte se právě v tomto článku…

Škodí nedostatek i nadmíra

Asi největší podíl na tom, jestli se bude rostlině dařit či nikoliv, má zálivka. Dostatek vláhy je pro květiny rozhodující. Je ale nutné si uvědomit, že škodí nedostatek i nadmíra vody. Největší chybu uděláte, pokud budete všechny vaše květiny pravidelně zalévat stejnou dávkou vody. Jak již bylo řečeno – každá rostlina má jiné nároky a i když pravidelně zaléváte všechny květinky stejně, vlastně tím můžete některým velmi škodit.

Se zálivkou už si nemusíte lámat hlavu

Tato svízelná situace má jedno poměrně jednoduché a přesto vysoce efektivní řešení. Problémy se zálivkou budete moci hodit za hlavu, když si pořídíte samozavlažovací květináče. Mají speciální konstrukci, takže se v nich voda drží podle potřeby rostliny. Květina si může vlastně sama určovat, kolik vláhy si vezme. Vám bude stačit sledovat jen hladinu a podle potřeby vodu dolít. Každá vaše květina tak dostane jen to, co potřebuje a odmění se vám za to svou krásou.

I jako designová ozdoba

Dobrou zprávou pro každého milovníka květin je, že samozavlažovací květináče existují v mnoha rozmanitých designech, takže se mohou stát i zajímavým doplňkem. Důkazem toho je nabídka české společnosti PLASTIA s.r.o., která nabízí 7 typově odlišných květináčů v desítkách trendy designů. Vybírat je možné i dvoubarevné modely. Mezi nejpopulárnější patří samozavlažovací květináč Doppio, který potěší netradičním tvarem. Úžasně vypadá model Mareta – vybírat je možné až z 36 barevných kombinací či květináč MIMOSA – tento je k dostání i v průhledném provedení, takže se stává ideální volbou pro pěstování orchidejí.

Kompletní nabídku najdete na www.plastia.cz