Jak na cestovní pojištění v pár krocích

Chystáte se na dovolenou, Erasmus či vás čeká pracovní víkend za hranicemi? Nezapomínejte na cestovní pojištění. Lze ho sjednat online během několika málo minut.

 

Pro cestovní pojištění nemusíte chodit daleko. Nabízí ho totiž i zdravotní pojišťovny. Nabídka se však liší, a to jak cenou, limitem krytí, tak i způsobem, jak jej lze uzavřít.

U Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, největší zaměstnanecké pojišťovny u nás, však naleznete nepřekonatelnou nabídku. Na webových stránkách pojišťovny k uzavření cestovního pojištění stačí pouze pár kliků na myš. Studentům je navíc nabízeno zcela zdarma, ti však kvůli prokázání se aktuálním studentským průkazem do pobočky pojišťovny zajít musí.

Pokud jste pojištěni u jiné zdravotní pojišťovny, máte stále možnost přestoupit k ZPMV ČR, a to až do konce března. To je největší změna oproti uplynulým rokům, kdy byla možnost přestupu výrazně limitována.

 

Co budete k uzavření pojištění potřebovat?

K samotnému uzavření smlouvy jsou třeba pouze osobní údaje všech pojištěných osob, termín cesty a cílová destinace. Na webových stránkách naleznete předběžnou kalkulaci a dle svých finančních možností si můžete sami zvolit, který produkt vám bude nejvíce vyhovovat. Sami se však přesvědčíte, že při kratších cestách je cestovní pojištění tak malou finanční položkou, že by byla až hloupost na něj zapomenout. Klientům ZP MV ČR je taktéž nabízena až dvacetiprocentní sleva pro rodiny nebo desetiprocentní sleva pro skupiny o pěti osobách a více.

Na webu je také názorně vysvětleno, která připojištění rizik co znamenají. Vše je transparentní a nemůže se tudíž stát, že byste nevěděli, co který odstavec smlouvy znamená. Též vám nemůže uniknout, na co se vaše pojištění nevztahuje. Pokud si přesto nevíte rady, neváhejte navštívit pobočku vaší pojišťovny.

Před samotnou cestou se však ujistěte, že pojištění bylo uhrazeno včas, a to do data odjezdu. V opačném případě byste se mohli setkat s problémy, pokud by se nějaké neštěstí opravdu přihodilo.