Jak na čisté koupelny a kuchyně? Rychle, snadno a bez starostí!

Někdo koupelnou jen tak probíhá a někdo je v ní zas zavřený celé hodiny. Ať už patříte mezi ty, pro které je nejlepší relaxací hodinová koupel, nebo mezi ty, co spíše probíhají pod sprchou, chcete mít v koupelně čisto. A v kuchyni to platí úplně stejně. Někdo se pravidelně věnuje vaření a jiný se stravuje v restauracích a ve své kuchyni si uvaří maximálně čas – i ten ale kuchyň chce mít čistou. Pro obě tyto místnosti je důležité správné odvětrávání, protože nám zde vzniká nadměrná vlhkost vzduchu, jejíž následky nejsou nic zdravého, protože zde pak vzniká plíseň.

Když spáry mezi dlaždičkami černají a usazuje se na nich plíseň, je nutné zasáhnout protiplísňovými prostředky. Kdo by se také dovedl zrelaxovat, když spáry kolem vany okupuje ošklivá plíseň a šklebí se na vás? Nemluvě o tom, že čistota bytu je naší vizitkou a proti plísním v koupelnách se ani drhnutím nejde ubránit a nikdo si nepřejeme, aby si o nás návštěvy pomyslely, že jsme špindíry.

 

Rekonstrukci neplánujete, přesto by jste ale chtěla mít spáry zářivě bílé a hlavně čisté? Výměna silikonů je náročná jak časově, tak finančně. Obzvlášť tedy v případech, kdy nebydlíte ve vlastním bytě a investovat do cizího se vám pochopitelně nechce, potřebujete jiné řešení.

Když jsem poprvé takovou akci začala plánovat, a chtěla jsem vyměnit jen silikon kolem vany, náš šikovný řemeslník mi dokonce řekl, abych silikon odstranila sama, a on to tedy pak milostivě vyspáruje. Nechtěl se takovou věcí zabývat a já později pochopila proč. Snažila jsem se vzít situaci emancipovaně do svých rukou a opravdu bych Vám nepřála slyšet, kolik sprostý slov na hlavu toho bambuly padlo, když jsem se silikon snažila sundat těmi nejostřejšími předměty a i přes pocity vyčerpání, které by se daly přirovnat k pocitům vrcholového sportovce v cíli, jsem se posunula jen o pár centimetrů. Když jsem se tedy přes všechny stavy zoufalství konečně dostala k cíli, pyšně jsem předala koupelnu do jeho rukou, aby mi vanu vyzdobil krásným, novým silikonem. Práce netrvala dlouho, nicméně na úklid po řemeslníkovi, jsem si mohla vyhradit další odpoledne.

Navíc je silikony potřeba většinou nechat schnout 24-48 hodin, takže když bylo vše hotové, a já jsem si místo něžné květinky připadala jako dřevorubec po celodenní práci v horkém letním dni, uvědomila jsem si, že si nedám ani svou vytouženou koupel za odměnu. Ve chvíli, kdy jsem tedy celou tuto akci zhodnotila a vyprávěním o mých útrapách jsem pobavila půlku rodiny, bylo mi jasné, že ta energie a bolavá záda, za to opravdu nestáli.

Díky moderním technologiím jsou dnes na trhu přípravky, které nám mohou práci velmi usnadnit. Ráda zvládám věci sama a věřím, že v dnešní emancipované době to u vás nebude jiné. Když mi tedy moje babička, která by strčila do kapsy všechny řemeslníky, doporučila Ceresit RE-NEW – obnovovač silikonů, byla to pro mě opravdová spása. Jak se ukázalo, tato starší dáma se paradoxně na dnešním trhu, orientuje daleko lépe, než já. A tak mi ukázala řešení, které je mnohem levnější, než výměna silikonů a hlavně je mnohem jednodušší.

Aplikace je totiž velmi snadná a zvládne ji každý, nanáší se pouhým tahem. Není potřeba odstraňovat staré silikony, ani použít nanášecí pistoli nebo jiné nářadí. Není potřeba si zvát domů řemeslníka, který by se na vás tvářil důležitě a dokonce si svou koupel za odměnu můžete dát ještě ten den, protože Ceresit RE-NEW neschne 48 hodin, ale pouze 6.

Je dokonale přilnavý, elastický, voděodolný, bez zápachu, a hlavně si na něj žádná plíseň nepřijde. Chtěla jsem ho vyzkoušet hned a tak jsem se vrhla na silikony kolem umyvadla, bidetu a záchodu. V poledne jsem se pustila do práce a večer už jsem relaxovala s pocitem dobře odvedené práce.

Pokud se chcete poprat s popraskanými a začernalými spárami a užívat si své chvilky klidu v čistotě, vyzkoušejte Ceresit RE-NEW. Silikony jsou krásně bílé a s plísní se můžete rozloučit.

Nyní existuje řešení i pro ty z vás, kteří si pro moderní vzhled koupelny vybrali šedou barvu silikonu, protože Ceresit RE-NEW je nyní i v šedé variantě.

Spárům vdechne zpátky barvu holubičí šedé a je po starostech.

Více na www.stop-vlhkosti.cz