Získejte nejvýhodnější pojištění pro vaše auto

Auto je pro člověka skvělým pomocníkem. Mnozí lidé si už bez něj neumí život ani představit. Ale přináší s sebou i určité starosti a výdaje jako je pojištění a různé opravy. Povinné pojištění musí motoristé hradit ze zákona. Havarijní pojištění nezbytné není, ale v mnoha ohledech se vyplatí. Jak v následujících třech případech: • zavinili jste nehodu? Škodu zaplatíte z havarijního pojištění. • Srážka se zvířetem • Ochrana před živly

 

Čelní sklo

Řidiči často řeší dilema, zda si pojistit nebo nepojistil čelní sklo. Někdy stačí, aby byť jen maličký kamínek z oproti jedoucího auta vám vlétl na čelní sklo a na nepříjemnosti je zaděláno. I když je pravděpodobné, že kamínek odletěl od vozidla jedoucího před vámi, chybí jakýkoli důkaz.. Pomoci může pouze svědek, spolujezdec nebo kamera uvnitř vozidla. Kamerové záběry však musí být zřetelné a jasně viditelné.

 

Povinné ručení

Zákonná pojistka na auto nebo PZP je povinné pojištění pro každého držitele motorového vozidla. Vysvětlení je jednoduché. Každý kdo řídí, je vystaven riziku, že způsobí dopravní nehodu nebo bude účastníkem dopravní nehody. Ne všechny pojišťovny jsou oprávněny uzavírat PZP. Je dobré prohlédnout si online kalkulačku a vybrat si tu nejlepší nabídku a zejména zjistit, zda je možné za něj platit méně než platíte dnes. Pozor si ale dejte nejen na výši pojištění, ale i smluvní podmínky. Je dobré číst smlouvy a podmínky až do konce – i ty pod čarou, na které často zapomínáme.