Jak na dokonalou péči o zuby podle dentisty

Kouření, konzumace kyselých potravin, zanedbaná péče. To vše a mnohem více faktorů může ovlivnit to, že budou vaše zuby nehezké, zkažené a hlavně nezdravé. Jaká je tedy ta správná péče o zuby, aby nám vydržely zdravé co nejdéle? Řiďte se těmito radami!

 

Zubní kartáček

Jaký používáte zubní kartáček? Kupujete si kartáček na zuby co nejtvrdší, aby „co nejkvalitněji“ vydrhnul zuby od plaku a nečistot? Pak děláte podle dentisty tu největší chybu. Nejlepší je prý používat měkký kartáček z kategorie soft, který má příjemné měkké štětiny. Nutné je také dodržovat správný postup čištění.

Zubní pasty

Zubní pasta je klasickou součástí péče o zuby. Nekupujte si však tu nejlevnější pastu, kterou v obchodě najdete. Většina zubních past nám pouze zaručí příjemný pocit v ústech a věží dech. Aby pasta skutečně k něčemu byla, měla by obsahovat léčivé byliny k ochraně vašich zubů. Přírodní zubní pasta je proto skvělou volbou.

 

Další péče

Abyste udrželi své zuby v dobré kondici, dopřejte jim nadstandardní péči. Možná, že ji na zubech nepocítíte hned, za pár let/desítek let však na zubech bude znát, že jste se o ně v minulosti dobře starali. Dle dentistů je vhodné do vaší běžné péče o zuby přidat doplňky jako jsou bylinná ústní voda, bylinný gel na dásně, ale třeba také doplňky stravy, které vašim zubům dodají to, co potřebují.

Čemu se vyhnout

Existuje mnoho zlozvyků, které lidé dělají, a kvůli kterým se jim výrazně zhoršuje celkový stav chrupu. Velmi neblahé účinky na stav zubů má například kouření, časté pití alkoholu, konzumace přílišného množství kyselých surovin, jejichž kyseliny ničí zubní sklovinu, nebo používání bělících přípravků s peroxidem.

Starejte se o své zuby, co nejlépe to jde. Česká přírodní kosmetika na zuby je to nejlepší, co vašim zubům můžete dopřát.