Jak na spánek bez bolesti zad

Bolest zad patří mezi nepříjemné zdravotní omezení. Kromě omezení v pohybu vám tyto bolesti znepříjemňují také spánek a vy se zbytečně probouzíte podráždění, bez energie a bez nálady. Inspirujte se, jak tyto bolesti zad omezit a konečně spát jako nemluvně.

 

Vhodná matrace

Velké množství lidí neví, jak vybrat vhodnou matraci. Základem je správná tvrdost matrace. Pro každého člověka je vhodná jiná tvrdost matrace, protože kvalitu spánku nejvíce ovlivňuje váha člověka. Lidé s vyšší váhou by si obecně měli vybírat tvrdší matrace a lidé s nižší váhou pak měkčí matrace.

 

Zajímavost

Zajímavým zjištěním je také fakt, že lidé, kteří spí velkou část noci na boku, by měli volit měkkou matraci a lidé, kteří spí na břiše nebo na zádech se mnohem lépe vyspí na tvrdé matraci. Zkuste se na toto při výběru zaměřit, protože se vám to může zdát právě naopak. Ale sami vyzkoušejte, jaká matrace vám vyhovuje lépe.

K čemu ještě přihlédnout

Při správném výběru matrace je vhodné přihlédnout nejen k hmotnosti člověka, ale také k věku. Pro děti jsou vhodné tvrdé matrace, dospívající a dospělí by měli používat středně tvrdé matrace.

Výběr je široký Zvolit můžete také matrace z bio pěny, ze studené pěny nebo luxusní pružinové matrace. Kromě vhodně zvoleného typu matrace je důležité, aby se matrace prohýbala jen v tom místě, kde se na ni zatlačí. Tato vlastnost je nazývána bodovou elasticitou.

 

Jak poznáte vhodnou matraci

Aby vás nebolela záda, tak by se matrace měla přizpůsobit vašemu tělu. Páteř musí být vždy v rovině, to znamená, že by matrace neměla nikde tlačit a nikde by se neměla ani prohýbat. Vhodnou matraci poznáte nejlépe v poloze na boku.

 

Další tipy, aby záda nebolela

  •  Kromě vhodné matrace dbejte také na to, abyste měli na posteli vhodný rošt. Ideální jsou například polohovatelné rošty.
  •  Bezbolestný a pohodlný spánek je důležitý, aby se naše tělo regenerovalo a mělo dostatek energie. Vyhýbejte se zbytečnému stresu a večer už nemyslete na žádné starosti a problémy.
  • ·Kromě kvalitní matrace a příjemných lůžkovin vám spánek zpříjemní také příjemná pokojová teplota, která by měla být v ložnici kolem 18° C.