Jak na pojištění domácnosti a k čemu je dobré?

V případě, že vlastníte byt či rodinný dům, případně zde působíte jako nájemníci, je vždy dobré se zajistit proti případným škodám, které mohou vzniknout na vašich věcech a vybavení. K tomu slouží především pojištění domácnosti.

 

Základní fakta o pojištění

V rámci pojištění domácnosti vám bude vyplacena odpovídající finanční náhrada za předměty, jež se staly kořistí zlodějů. Kromě toho ale pojistka myslí i na různé živelné pohromy, požár, výbuch plynu, vytopení objektu a řadu dalších událostí. Nikdy nevíte, co se u vás doma přihodí. Pakliže byste si pojištění domácnosti v alespoň základní verzi nesjednali, nikdo vám už za rozbité, poničené a odcizené předměty náhradu neposkytne. Rozhodně v tom případě nemůžete doufat, že vám na nákup nových spotřebičů a opravy přispěje majitel nemovitosti, pakliže jste nájemníky.

 

Na kolik vás vyjde a jak se na něm dá ušetřit?

Pojištění domácnosti rozhodně není zbytečnou záležitostí, jak už ostatně z výše uvedeného vyplývá. Navíc se nejedná o žádnou nákladnou věc, vyjde vás to maximálně na pár set korun měsíčně. A vzhledem k tomu, že se pojistné plnění může šplhat do desítek, ba dokonce stovek tisíc korun, jde jistě o rozumnou investici, kterou by měl podstoupit každý z vás. Kromě toho se dnes na pojištění domácnosti dá ušetřit tím, že si jej zařídíte kompletně online, tedy bez nutnosti návštěvy pobočky některé z tuzemských pojišťoven. Slevy pak mohou být přibližně kolem 10 %. Sjednání přes internet je navíc pohodlné, zabere vám jen pár minut času. Veškeré dokumenty vám pak přijdou na emailovou adresu, případně poštou do schránky, takže se ničeho nemusíte bát.

Pojištění nemovitosti sníží riziko, že se v důsledku vloupání dostanete do finančních potíží. Stejně tak se zajistíte proti případným nehodám v domácnosti a budete si moci třeba po požáru koupit nové vybavení bytu. Ušetříte tím peníze na účtu, které jinak máte k dispozici a plánujete s nimi naložit zcela jiným způsobem.