Jak na přírodní líčení

Make-up vždy nemusí být výrazný. Můžete se naučit líčit tak, aby nikdo nezpozoroval, že make-up vůbec máte. Přírodní líčení je velmi módní, a dodá vašemu vzhledu jemný až éterický dojem.

 

Jak na přírodní líčení?

Naučte se pár základních pravidel, díky kterým se přírodní líčení hravě naučíte. Nejde o nic složitého a využívají jich v každém profesionálním studiu krásy. Je nutné jednotlivé kroky dobře znát, abyste dosáhla výsledku, po kterém toužíte.

 

Odstín tonální báze

Báze pod make-up krásně vyhladí a sjednotí pleť. Díky ní vydrží make-up po celý den. Je třeba vybrat takový odstín báze, který bude odpovídat barvě vaší pleti. Tím předejdete také tomu, že budete muset nanášet silnou vrstvu make-upu, který na přirozenosti samozřejmě moc nepřidá.

 

Jednoduché pravidlo pro výběr stínů a rtěnky

Oční stín by měl být o něco temnější, než je barva vašich očí. Naopak, rtěnku nebo lesk na rty volte ve světlejším odstínu, než mají vaše rty. Béžová, starorůžová nebo meruňková. Všechny tyto barvy vypadají hezky.

 

Řasy

Světlý odstín řasenky rozhodně není to pravé, a to ani v případě, že se jedná o přírodní líčení. Zvolte klasickou černou řasenku, která sama o sobě působí nejpřirozeněji. Jakákoliv jiná barva by byla v případě přírodního líčení nevhodná. Naneste však jen jednu vrstvu řasenky, tak, aby nevznikla silná vrstva. Řasy by se potom slepily, a zkazily by celkový efekt.

 

Další vychytávky

Po samotném nanesení make-upu použijte rozjasňující korektor. Ten by měl být o jeden až dva odstíny světlejší, než make-up. Korektor rozetřete pod očima do ztracena. Líčení samozřejmě zafixujte pudrem. Nezapomeňte na jemnou tvářenku či bronzer. Pro přírodní líčení doporučujeme odstín starorůžové. Na obočí použijte gel nebo tužku, která by neměla mít tmavší odstín, než je nejtmavší odstín vašich vlasů.