Jaké spodní prádlo nosit v těhotenství

V těhotenství se vaše postava mění a při nákupu spodního prádla i veškerého dalšího oblečení je kladen důraz hlavně na pohodlí a citlivost pokožky. Je důležité vybrat prádlo z vhodného materiálu, vhodného střihu a tak, aby vás nikde nic netáhlo a neškrtilo. Nemusíte se však vzdát ani pěkně vypadajícího prádla.

 

Ideální střih a materiál

První ze zásadních faktorů je volit takové prádlo, které má příjemný materiál a střih a dobře vám padne. Ať už si vyberete klasické bavlněné kalhotky nebo spodní prádlo z bavlny, polyamidu a lycry, je nutností větší než obvykle, vybírat takové kousky, které vás nikde netáhnou a neškrtí. Na začátku těhotenství si můžete užívat klasické i bokové kalhotky, s rostoucím bříškem pak oceníte kalhotky s vyšším pasem.

Jak kalhotky vybrat

Kalhotky by neměly být příliš těsné a neměly by vám pevně stahovat břicho. Zhruba v druhé polovině těhotenství jsou ideální kalhotky z elastického materiálu. Takové kalhotky pak podpírají břišní stěnu a dokonce i zabraňují bolesti zad. Nemusíte si ale kupovat speciální těhotenské kalhotky, vybrat si můžete ze široké nabídky kvalitního spodního prádla, od výrobce, se kterým již máte zkušenosti.

 

Co není vhodné

V těhotenství není vhodné nosit břišní pás, stahující spodní prádlo a nevhodná jsou také tanga. Ty mohou přenášet nepříjemné infekce a nejsou ani příliš pohodlná. Zvolte raději bavlněné kalhotky klasického střihu a zabraňte tak zbytečným otřesům břicha. Pohodlí vám přinese také bezešvé spodní prádlo.

 

Jakou vybrat podprsenku

Podprsenka, která vám zpříjemní těhotenství, by měla být vyrobena z bavlny a měla by být pevná a pohodlná. Ideální jsou široká ramínka a zvolit můžete například sportovní střih podprsenky bez zapínání. Vždy dbejte na zvolení správné velikosti, podprsenka musí sedět, nesmí nikde tlačit ani škrtit. I zde je pohodlí a komfort na prvním místě. Sportovní podprsenka je vhodná i z toho důvodu, že nemá kostice a nezpůsobuje tak nepříjemné otlaky. Zároveň je dostatečně pevná a příjemně udrží vaše zvětšující se ňadra.

 

Zajímavé rady a tipy

· Po vyprání se doporučuje bavlněné kalhotky přežehlit. Vysoká teplota kalhotky zbaví infekce, která by vás mohla nepříjemně potrápit.

· Vždy dbejte hlavně na pohodlí, nikde vás nic nesmí tlačit a ideální spodní prádlo je takové, o kterém téměř nevíte, že jej máte na sobě.

· V těhotenství je vhodně měnit si prádlo častěji, protože vás může trápit špinění nebo nepříjemný výtok.

· Většina žen má v těhotenství tři nejdůležitější kriteria pro výběr spodního prádla. Musí být kvalitní, pohodlné a ženské. Značka Andrie pak tyto kriteria splňuje všechny zároveň.