Jak na sexy styl oblékání – zkuste upírský styl

Patříte mezi milovníky upírské tématiky, znáte všechny filmy o upírech a líbí se vám i jejich styl oblékání? Inspirujte se nadčasovou módou, která v sobě nese prvky gotiky, femme fatale a zároveň určité elegance. Vyzkoušejte ojedinělý styl, ve kterém budete nepřehlédnutelné.

 

Kombinace víc stylů

Upírský styl v sobě kombinuje několik stylů najednou a z každého si bere to, co uzná za vhodné. Z gotické módy se inspiruje černou barvou, krajkami a zajímavými doplňky v podobě řetězů, kožených pásků a případně rafinovaných střihů. Femme fatale upírský styl inspiruje sukněmi, šaty a korzety. Styl, který připomíná vzhled upírů, má být sexy, svůdný a plný vášně. Zároveň se však nejedná o prvoplánový a lascivní styl.

 

Vhodné barvy

Pokud jste si dělali pořádek v šatníku a staré oblečení odložili do kontejnerů na textil, tak si vyberte nové s vhodnými barvami. Nejoblíbenější barva v upírském stylu je rozhodně černá. Zajímavou kombinací však může být i černá a červená. V minulosti můžete vidět upíry v rudé barvě, a u mužů jsou často k vidění i bílé košile. Tradičním kouskem oblečení je dlouhý černý plášť, ten je možné nahradit dlouhým kabátem. Součástí kabátu by měla být kápě nebo alespoň stylová kapuce.

 

Symboly, kterými styl podpoříte

Mezi nejpoužívanější upírské symboly patří netopýr. Hodí se však také rakve, lebky, pavouk nebo třeba černá růže. Tyto symboly můžete mít na oblečení, na doplňcích, na kabelce nebo třeba na botách.

 

Čeho se zbavit

Zbavte se starých kousků, které již nenosíte. Využijte k tomu recyklaci oblečení a čisté, nepoškozené oblečení odložte do kontejneru na textil, který je k tomu určený. Odložte barevné kousky oblečení, které k tomuto stylu nepatří. Některé něžné a romantické kousky oblečení se dají chytře zkombinovat a těch se zbavovat nemusíte.

 

Pořiďte si nové doplňky

Je na vás, zda si pořídíte i doplňky s upírskou tématikou. Vybrat si můžete například kožené opasky, náramky nebo náhrdelníky. Skvěle se hodí krajkové rukavičky, kloboučky nebo ozdoby do vlasů. Nebojte se ani výrazných prstenů a dalších šperků, které označují upírskou tématiku.

 

Co musíte vyzkoušet

Vyzkoušejte i síťované punčochy, které se hodí nejen k sukni a šatům, ale skvěle budou vypadat i v kombinaci s černými kraťasy. Co se týče bot, tak si vyberte kozačky nebo boty na podpatku. Do tohoto stylu se hodí i šněrovací boty podobné vojenským kanadám.

 

Čeho se rozhodně nebát

Nebojte se ani výrazného líčení. Použijte světlejší odstín make-upu, výrazně nalíčené oči a rudou rtěnku, která symbolizuje krev. Vyzkoušet však můžete i černou rtěnku. Počítejte s tím, že budete působit extravagantně a otočí se za vámi nejeden kolemjdoucí.