Laminátové plovoucí podlahy – univerzální podlaha do vašeho domova

Jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin posledních let jsou plovoucí podlahy a to zvláště ty laminátové. Lidé je mají v oblibě nejen kvůli nízké pořizovací ceně, ale také pro jejich rychlou a jednoduchou montáž, snadnou údržbu a vysokou odolnost. Laminátové plovoucí podlahy si lidé zamilovali také díky tomu, že jsou od podlah dřevěných téměř k nerozeznání. Pojďte se s námi na tuto téměř univerzální podlahovou krytinu podívat trošku blíže.

 

Co jsou zač?

Laminátové plovoucí podlahy jsou podlahy složené z několika vrstev, obvykle to bývají tři až čtyři.  Vrstva podkladová, zvukově izolační vrstva, vrstva roznášecí a vrstva nášlapná. Díky tomu jsou vysoce odolné a skvěle se udržují. Tyto podlahy také nejsou pevně spojeny s podkladem a na jejich instalaci není nutné používat jakékoliv lepidlo. Na povrchu tedy jen tak leží, nebo-li „plavou“. Většina podlah se spojuje tzv. zámkovým systémem, který zaručuje, že podlahu můžete jednoduše kdykoliv složit i rozložit. Takováto instalace zaručuje i rychlou a snadnou opravu.

 

Proč jsou tak skvělé?

Jejich nespornou výhodou je především nízká pořizovací cena a široký výběr nejrůznějších dekorů. Od tradičních dřevin až po ty exotické. Také nejsou tolik náročné na pevnost podkladu a jejich samotné instalace není vůbec náročná. Skutečně to zvládne každý, protože se při jejich montáži nemusí vůbec používat lepidlo. Jako jedny z mála podlahových krytin se mohou položit i na podlahové topení. Laminátové podlahy jsou vysoce odolné a to dokonce i vůči poškrábání. Snadno se udržují, nemusí se vůbec voskovat či olejovat. I jejich čištění je snadné. Stačí je jen vytřít mopem nebo vysát. Pokud je nějaká část poškozena, výměna příslušné lamely a její nahrazení lamelou novou je velice snadný proces. Podlaha nemění svůj odstín působením slunečních paprsků, její barva je stále stejná a nemění se. Výhodou také je jejich vynikající akustická izolace. To se hodí především do panelových domů. Jsou také vhodné pro alergiky.

 

Kam je nedávat?

Laminátové plovoucí podlahy se rozhodně nehodí do vlhkého prostředí. Nejsou tedy vhodné na WC či  do koupelny. Pokud totiž na podlahu dlouho a pravidelně působí voda, hrozí naboptnání. Rozhodně je neinstalujte do prostředí, kde hrozí velké výkyvy teplot. I když jsou laminátové plovoucí podlahy velice odolné, nejsou vhodnou podlahovou krytinou do namáhaného prostředí, jako je například kuchyně. Nesvědčí jim ani bodové zatížení.

 

Kam se hodí?

Laminátové plovoucí podlahy jsou naprosto univerzální podlahovou krytinou. Až na pár výjimek je můžete dát opravdu kamkoliv. Nejčastěji se dávají do obývacích  pokojů, chodeb, ložnic, pracoven či jídelen. Stále více také nahrazují koberce v dětských pokojích a hracích koutech.

Pokud plánujete pořídit si domů laminátovou plovoucí podlahu navštivte např. Svět podlah společnosti Supellex, kde najdete velký výběr těchto i jiných podlahových krytin.