Jak na výběr střihu pánského prádla

Dá se říci, že právě ženy ovlivňují, jaký střih spodního prádla budou muži nosit. V období dětství a dospívání jde o matku, později partnerky. Svou roli hraje také pohodlnost daného muže, který si zvykl na určitý střih a nemá zájem o jakoukoliv změnu. To ale může být na škodu, protože různé střihy se hodí pro různé příležitosti a zbytečně se tak mohou připravovat o pohodlí třeba při sportu. Na co se zaměřit?

 

Volba podle aktivity

Jak se liší anatomie intimních partií mužů a žen, tak se musí lišit i střih spodního prádla. Muži potřebují na jednu stranu oporu, ale na stranu druhou i ochranu. Zvláště při sportu je přílišná volnost a velký prostor u intimních partií spíše na obtíž, protože nenabízí vůbec žádnou podporu. To může způsobit různá tření nebo namožení kůže, což fyzickou aktivitu znepříjemní. Proto jsou pro sport vhodné boxerky nebo slipy, které nabízí dostatečnou oporu a zároveň nijak neomezují v pohybu.

 

Výběr podle oblečení

Ne každý si uvědomuje, že spodní prádlo hraje důležitou roli v rámci celkového outfitu. Špatně zvolený střih může úplně pokazit výsledný dojem. Moderní úzké oblekové kalhoty si nebudou úplně rozumět se širokými nohavicemi klasických trenýrek. Ty mohou pod látkou kalhot vytvářet viditelný lem nebo, což je ještě horší, nevzhlednou bouli shrnuté látky. Výběr prádla s ohledem na to, co si na něj následně chceme obléci, je proto důležitý. Pod upnuté upnuté nohavičky nebo prádlo bez nich, pod volné oblečení je možné vzít i volné prádlo.

 

V první řadě pohodlí

Hlavním a nejdůležitějším kritériem je při volbě střihu prádla pohodlí při nošení, v klidu i při pohybu. Dostatečnou oporu poskytují upnuté střihy, jako mají boxerky a trenýrky, naopak volnost a prostor nabízí trenýrky, což muži ocení například v létě pod volnými bermudami nebo ve dnech bez náročných aktivit. Pánské spodní prádlo bychom měli vždy vybrat ve vhodné velikosti, což omezí nepříjemné pocity škrcení v pase nebo naopak přílišné volnosti.