Jak na vysněné vlasy

Asi každá žena sní o hustých, zdravých a dlouhých vlasech, ale ne každé je dáno. Péče o vlasy vyžaduje každodenní úsilí. Nejde jen o kvalitní kosmetické přípravky, ale také o stravu, pohyb, dostatek spánku a tekutin. Také pravidelným zastřihávání konečků docílíme toho, aby vlasy nebyly roztřepené, matné a bez života. Pokud všechno dodržujete a stejně nemáte hustou hřívu, nebo se zasekla na jedné délce a prostě nechce růst, nejspíše udělala své genetika. Tento článek je právě pro vás, kdo chcete dlouhé, husté vlasy a nechcete čekat. Pojďme si představit dvě nejšetrnější metody, jak dosáhnout vytouženého účesu.

 

Tape-in vlasy

Tape-in prodlužování je jednou z metod, která vám vlasy skoro nezatíží. Vlasové pásky jsou asi tři centimetry široké a lepí se ze spodu a z vrchu na váš pramen vlasů. Tím pádem je váha rozložená, vlas zbytečně nezatěžuje a nedochází tak k vytrhávání vlasů.  Lepicí páska je průhledná a voděodolná, a tak nemusíte mít strach, že by vlásky sklouzávaly. Spoje nejdou vidět ani cítit. Aplikace trvá chvíli a může vám ji udělat i šikovná kamarádka doma. Vlasy jsou pravé, tudíž s nimi můžete zacházet jako se svými vlastními – barvit, žehlit, natáčet. Jako u každého permanentního prodloužení vlasů i u pásků se musí nejpozději po třech měsících spoje posunovat. Pokud už dlouhé vlasy nebudete chtít, pomocí speciální vodičky na odstranění lepidla, se pásek namočí a krásně sjede dolů.

 clip-in-ofina-lidske-vlasy-prirodni-svetlejsi-blond

Clip-in vlasy

Clip-in je správná volba pro ty, kteří nechtějí permanentní prodloužení. Jsou u žen hodně oblíbené, hlavně proto, že nasazení je jednoduché, šetrné a každá to zvládne doma sama. Navíc, jedná se o nejlevnější a hlavně jednorázovou investici do prodloužení vlasů. Nemusíte totiž dokupovat žádné příslušenství. Jsou k dostání v nejrůznějších délkách, strukturách i kvalitách. Když vás dlouhé vlasy přestanou bavit, jednoduše je odepnete a sundáte. Prodávají se buď po více kusech, a nebo v jednom dlouhém, hustém pásu.

 

Starat se musíte o oboje

To, jak dlouho vydrží vlasy krásné, se odvíjí od toho, jakou kvalitu a metodu si vyberete. I tady ovšem platí, že přece jen to je mrtvý vlas a vyžaduje intenzivnější péči než vaše vlasy. Více to platí o permanentním prodloužení, protože přece jen vlasy namáháte na rozdíl od clip-in 24 hodin denně. Je doporučené používat speciální kartáče na prodloužené vlasy, protože obyčejně mohou vlas poškodit. Dále je dobré spát s vlasy v copu nebo culíku, aby se zabránilo třepení. Zároveň si před uvázáním copu, můžete do vlasů vetřít vlasovou masku, např. z avokáda, medu a olivového oleje.