Zpestřete si začínající podzim netradiční romantikou ve středověkém stylu

Letošní teplotně nadprůměrné a slunečné babí léto pomalu doznívá a s nadcházejícím podzimem přichází čas přemýšlet nad tím, jak vyplnit dlouhé podzimní večery. Počasí se bude v nadcházejících týdnech pozvolna ochlazovat, světla přes den bude ubývat a večery se naopak prodlouží. Z příchodu podzimu nemusíte být skleslí, i toto nevlídné roční období má své světlé stránky. Vydejte se v září či říjnu do vyhlášené středověké krčmy, kde budete sedět v příjemném teple u ohně a kde o zábavný program nebude nouze.

Opustit hranice všedních dní, které jsou naplněny pracovním shonem, starostí o plynulý chod domácnosti a péčí o členy rodiny, občas potřebuje každý, ženy obzvláště. Při pomyšlení na končící léto a čas dovolených leckomu zmizí úsměv z tváře. Není důvod propadat pocitu, že nás s přicházejícím podzimem nic pěkného nečeká, stačí se jen rozhlédnout a zjistíte, že i podzim bude plný zajímavých akcí a víkendových programů.

 

Zapomeňte na všední starosti, teď je tu středověk

Proslulá vesnička Dětenice, kde se nachází historicky první středověká krčma u nás, si je vědoma toho, že ženy potřebují občas vypnout a načerpat síly. Proto přišla se speciálním programem Dětenice ženám v září a říjnu. „Každé pondělí v září a říjnu budou mít u nás ženy s platícím doprovodem oběd nebo večeři v naší krčmě zcela zdarma. Přichystána pro ně budou krůtí prsa připravená na rožni, podávaná na salátu s bramborou ve stříbře. K tomu si budou moci vychutnat sklenku bílého nebo červeného vína,“ zve všechny ženy do Dětenic Aneta Ondráčková, manažerka dětenického resortu. „Těšíme se na všechny maminky, babičky, dcery, tetičky, kamarádky i partnerky. Užijí si u nás nezapomenutelné chvíle ve znamení středověké pohádky,“ doplňuje Ondráčková.

 

Podívaná, která nasytí všechny smysly

Žaludek nebude to jediné, co bude po návštěvě Dětenic nasycené. Zkrátka nepřijdou ani ostatní smysly. K pestrému vyžití je tu k dispozici celý zámecký resort s pivovarem, zmíněnou středověkou krčmou, která je věrnou ukázkou středověkého pohostinství včetně obsluhy a interiéru, vinným sklepem, středověkým hotelem a spoustou programu pro dospělé i rodiny s dětmi. Ženy jistě po nasycení lahodnou krmí ocení prohlídku pozdně barokního zámku s bohatou historií. Podle pověsti vznikly Dětenice v místě, kde kníže Oldřich v polovině 11. století při projížďce krajem nalezl dva opuštěné chlapce, kterých se mu zželelo. Ujal se jich a zanechal s nimi několik svých lidí, aby je chránili a vychovali. Podle nalezených dětí byla zdejší osada nazvána Dětenice.

Na zámku najdete 14 plně zařízených zámeckých komnat, unikátní sbírku zbraní Maltézských rytířů, barokní a renesanční nástěnné malby a v přilehlém okolí si můžete užít procházky v zámeckých zahradách o rozloze 4 hektary.

Dětenice leží v Českém ráji v trojúhelníku vytyčeném Mladou Boleslaví, Jičínem a Nymburkem. Je to oblíbené místo chalupářů i výletníků – kromě samotných Dětenic se v blízkém okolí nacházejí další zajímavá místa jako hrad a zámek Staré Hrady v Libáni, muzeum klasického knihařství a knihařská dílna uměleckého knihaře Jendy Rajmana v Rožďalovicích nebo hrad Kost.