Jak obnovit vztah po nevěře? Odpustit není tak lehké, jak se na první pohled může zdát.

Asi nic nedokáže do vztahu dvou lidí tolik zasáhnout jako nevěra jednoho z partnerů. Pokud jste i vy zjistila, že jste nebyla jedinou ženou v jeho životě, avšak rozhodla jste se odpustit a pokračovat dál, co nyní? Dá se vůbec znovu navázat tam, kde se zpřetrhaly nitě důvěry?

 

Co znamená odpustit?

Říká se, že chybovat je lidské a odpouštět je božské. Ne každý totiž dokáže prominout a zvláště, jestliže se jedná o tak zásadní chybu, jakou nevěra dozajista je. Co tedy v praxi znamená opravdu odpustit? Je zcela přirozené, že při odhalení všech skutečností projevíte hněv, zklamání či propuknete v pláč. Jestliže se však rozhodnete pro odpuštění, čeká vás náročná cesta plná sebeovládání. Proto ať máte jakoukoliv potřebu dát to partnerovi „sežrat“, mstít se, využívat jeho chyby v hádkách, abyste měla navrch nebo dokonce mu dávat ultimáta či vyhrožovat, pamatujte si – tohle je rychlou cestou k ukončení vztahu nebo opakování celé situace.

Snažte se proto ovládnout svoje emoce ve vyhrocených situacích, nevyužívejte chyby svého partnera jako dvousečného meče a snažte se míti, jakkoliv je to těžké, pochopení.

 

Chyba je vždy na obou stranách

I když je otázka nevěry ošemetná, pokud se taková situace stala poprvé a nemáte doma chronického proutníka, je dobré společně zjistit, proč k ní vlastně došlo. Je velmi pravděpodobné, že doma všechno neklapalo tak, jak by mělo a vztah se dlouhodobě potýkal s problémy. Jediný způsob, jak zajistit, aby se celá situace neopakovala, je napravit příčinu.

Pokud budete natolik vyspělá, že přijmete svůj díl odpovědnosti za celou situaci, pomůže vám to pochopit, proč se nevěra vlastně stala a jak můžete společnou silou zajistit, aby k tomu už nikdy nedošlo.

 

Dejte prostor nápravě

Nevěrný protějšek se jistě bude snažit svou chybu co nejlépe napravit. Musí však k tomu dostat prostor. Jestliže byl například hlavní příčinou nevěry nedostatek sexu nebo jiný problém v intimní rovině, jen těžko lze vztah obnovit, když budete dlouhodobě odmítat fyzický kontakt. Místo toho by měl vzniknout prostor pro nápravu v podobě nového prádla nebo romantického víkendu jen pro vás dva. Pro překonání zklamání či vzteku na partnera může také velmi pomoci návštěva erotických masážních salonů, kde při tantrické masáži či nuru masáži pod rukama zkušeného maséra, můžete přijít na zcela jiné myšlenky a naladit se znovu na vlnu spokojeného sexuálního života. Stejná pravidla platí, ať už příčinou nevěry bylo cokoliv jiného – nechte kajícího partnera