Kremace je nejdůstojnější způsob, jak se rozloučit se svým umírajícím mazlíčkem

Smrt zvířete, které vás provázelo velkou část života, je traumatizující zážitek pro každého milujícího majitele. Kromě bolestného loučení vás však také čeká rozhodnutí, jak naložit s ostatky vašeho čtyřnohého kamaráda. Ne každý má možnost zvířátko pohřbít na zahrádce a další častou možností bývá bohužel kafilérie, kde dochází ke průmyslovému zpracování ostatků zvířátka. Jak tedy zajistit mazlíčkovi důstojný pohřeb? Svěřte ho do rukou krematoriu zvířat.

 

Proč zvířátko nechat zpopelnit?

Protože vyhláška limituje pohřbívání zvířat na vlastním pozemku, krematoria pro zvířata jsou mezi majiteli uhynulých mazlíčků stále populárnější. Například krematorium zvířat v Praze je schopné pružně reagovat na vaše potřeby v době úmrtí vašeho zvířecího kamaráda. Pokud bydlíte v Praze a okolí, pracovníci si ostatky zvířete vyzvednou obvykle již za hodinu. Vy si pak sami můžete určit den i čas, kdy se chcete se svým mazlíčkem rozloučit. V prostorách krematoria je také obřadní síň, ve které je možno připravit obřad přesně na míru vašim požadavkům. Zvíře je při kremaci v kremační peci vždy samo, máte tudíž jistotu, že si domů v urně odnesete pouze popel svého domácího mazlíčka. Urnu pak můžete zcela v mezích zákona pohřbít na zahrádce, nechat si ji ve svém domě, a nebo popel rozptýlit na venkovním místě, které měl váš čtyřnohý kamarád nejraději.

 

Památka na zvířátko

V případě, že chcete na svého milovaného zvířecího kamaráda osobnější památku, než jsou jen fotografie, pražské krematorium zvířat vám vyjde vstříc. Kromě mnoha druhů uren vám mohou na míru vyrobit unikátní smuteční šperk, do kterého se vloží trochu popela vašeho mazlíčka nebo gravírovaný přívěšek s otiskem tlapky. V nabídce najdete také památeční sklo, památeční diamanty nebo kresbu zvířátka, kterou si můžete doma pověsit. V případě, že budete urnu pohřbívat na zahradě nebo na zvířecím hřbitově, krematorium vám může nabídnout náhrobky z litého kamene.