Jak pomáhá bazénové vodě chlornan sodný?

Chlornan sodný tvoří základní přídavek v kategorii chlorové bazénové chemie bázi chloru. Tato látka dokáže zajistit zvýšení poměru volného chloru a je velmi účinnou desinfekcí pro bazénové vody. Chlornan sodný udržuje vysokou kvalitu bazénové vody a při pravidelném dávkování voda svou kvalitu neztrácí. Zamezuje růstu a množení bakterií, které by jinak mohly způsobit i nepříjemný pach bazénové vody. A to vše díky okamžitému a rychlému navýšení volného chloru. V čem je tato funkce pro bazénové vody tak významná?

 

V čem pomáhá navýšení volného chloru?

Volný neboli také aktivní chlor je silným a spolehlivým oxidačním činidlem, které je schopné eliminovat ve vodě nežádoucí organické látky, bakterie a biofilmy. Používání přípravků na bázi aktivního chloru je v dlouhodobé historii úprav vody považováno za tradiční. Při úpravě vody pitné a jejím hygienickém zabezpečení se nejčastěji používá právě roztok chlornanu sodného. Se stejně dobrými výsledky, co se týče žádoucí kvality vody, je chlornan sodný používán provozovateli domácích bazénů i na veřejných koupalištích. Jeho výhodou je příznivá cena a vysoký dosažený účinek. Je nutné, aby ošetřená bazénová voda obsahovala zbytkovou koncentraci aktivního chloru a bylo tak zabráněno růstu nežádoucích mikroorganismů. Volný aktivní chlor tedy vodu účinně desinfikuje. Nejrychlejší a také nejúčinnější cestou k navýšení volného chloru v bazénové vodě je využití chlornanu sodného.

 

Účinnost je zajištěna pouze pokud je chlornan kvalitní

Nejjednodušším způsobem pro dávkování do bazénů u rodinných domů je naředění potřebného množství chlornanu sodného do odpovídajícího množství vody. Vzniklý roztok začíná působit okamžitě po nalití do bazénu. Aby dokázal chlornan sodný takto působit, musí mít vysokou kvalitu. Pro ošetření bazénové vody by se měl používat chlornan sodný, který bude vysoce stabilizován. V jeho složení by se neměly nacházet téměř žádné železité ionty ani další těžké kovy. Najít takto kvalitní chlornan sodný není jednoduché. Hledat byste ho měli pouze u spolehlivých výrobců bazénové chemie, kteří ručí za vysokou kvalitu nabízených produktů. Vysokou kvalitu chlornanu sodného i dalších druhů bazénové chemie představuje společnost Techneco pod svou značkou PWS.

 

Kompletní nabídku této bazénové chemie naleznete na www.eshop.techneco.eu.