Jak posunout své kreslení na další úroveň

Pomýšlíte již nějakou dobu, že se intenzivně začnete věnovat své vášni, kreslení? Nemůžete se ale stále odhodlat a přijde vám, že se nikam neposouváte? Podělíme se s vámi o tři tipy, jak kreslení posunout na další úroveň.

Pracujte na sobě

Přestože má spoustu lidí tendence si myslet, že kreslit buď někdo umí, nebo neumí, i na tomto talentu je potřeba neustále pracovat a rozvíjet ho. A toho dosáhnete jedině za předpokladu, že se kreslení jako takovému budete věnovat. Investujte tedy například do kurzů kreslení, které jsou vhodné zejména pro začátečníky. V nich se naučíte základy kreslení a různé techniky. Cena je mnohdy ne úplně nízká, avšak kvalitní kurz kreslení se do budoucna zcela určitě vyplatí.

Chcete-li se však této činnosti i nadále věnovat, je nutné si na ni najít čas, a to nejlépe každý den. Kreslete proto, jak nejčastěji dovedete a přestaňte hledat výmluvy, proč to nejde. Pomoci vám v tomto ohledu může zapojit se do nejrůznějších kreslících výzev, které vás donutí si každý den alespoň na chvíli sednout a něco tvořit. Stěžejní je ovšem mít i přehled o tom, jak a co kreslí ostatní autoři. Sledujte proto ostatní autory a občas si něco z jejich práce i zkuste.

 

Najděte si svůj styl

Stylů a technik kreslení je nespočet, a proto je stěžejní najít si to, co vám půjde nejlépe a bude vás bavit. Nebojte se tedy experimentovat, zkoušet a vymýšlet nemožné. Jedině tak budete mít jistotu, že jste udělali opravdu vše proto, abyste si našli svůj vlastní, dost možná, jedinečný styl.

 

Používejte pouze kvalitní vybavení

Jako ve všem, čemu se chcete věnovat naplno, i u kreslení platí, že je lepší investovat do kvalitního vybavení. Navštivte proto obchody pro kreativce a nechte si poradit, jaké náčiní pro vás bude nejlepší. „U nás v obchodu máme opravdu velký výběr všech možných výtvarných potřeb i pro ty nejnáročnější zákazníky. Obzvláště velký úspěch však v poslední době sklízí fixy a popisovače od výrobce profesionálních psacích potřeb Chameleon Art Products. S jedním fixem od této společnosti je možné vytvořit hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění a také stínování. Je tak jedno, jestli tyto psací potřeby používá začátečník nebo profesionální designér, fixy Chameleon dokáží posunout finální výtvor o kus dále,“ říká Sebastian Pachman z obchodu s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative, který najdete v Berouně, v Plzni a v Kladně a který taktéž provozuje e-shop pro možnost pohodlného nákupu z domova.