Jak probíhá stěhování a jak se na něj připravit

Mezinárodní stěhování samozřejmě není žádná legrace a je potřeba se na jeho průběh dostatečně připravit. Řada lidí se rozmýšlí, jestli volit stěhování svépomocí, nebo si najmout specializovanou firmu, jejíž pracovníci všechno potřebné udělají. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na každém z nás, avšak firmy jako levné stěhování Praha nabízí své služby za velmi přijatelné ceny, kterých se vyplatí využít.

 

Jak stěhování probíhá

Ještě před samotným stěhováním je nutné, abyste si přesně stanovili termín, kdy k akci dojde. V ideálním případě by místo určené k přestěhování měl prohlédnout stěhovací technik, který dokáže odhadnout cenu, a můžete se s ním domluvit na všech podrobnostech stěhování. Stěhovací firma nabízí prohlídku technika po Praze zdarma a kompletní přípravu na mezinárodní stěhování v jednom balíčku služeb. Běžné stěhování pak proběhne následujícím způsobem. Objednáte si stěhování, dohodnete přibližnou cenu a čas stěhování. Posléze přijede stěhovací auto v dostatečné velikosti, ale zase ne příliš velké, abyste zbytečně neplatili za poloprázdný vůz. Stěhováci zajistí demontáž a bezpečnostní zabalení nábytku. Všechny věci určené k přesunu opatrně přenesou do připraveného vozidla, který následně bezpečně dojede na místo určení, kde proběhne vyložení věcí a rozmístění podle vlastních představ.

 

Jak se na stěhování připravit

Před stěhováním byste určitě měli zařídit několik věcí. Základní věcí je zařízení parkovacího místa pro stěhovací vůz v místě nakládky i vykládky. Také můžete některé věci určené ke stěhování předem zabalit do krabic, které patřičně popíšete, abyste později nemuseli složitě hledat, co se vlastně v dané krabici nachází. Dopředu si můžete rozmontovat nábytek, pokud jste dostatečně zruční. Ke každé skříni přilepte patřičné šroubky umístěné v igelitovém pytlíku, aby se neztratily nebo nepomíchaly. Těmito úkony můžete ušetřit trochu peněz z celkových nákladů na stěhování. Ovšem též můžete nechat všechno na stěhovácích, kteří se o veškeré náležitosti umí postarat. Na jejich straně pak zůstane celá zodpovědnost a v případě, že by se něco stalo, bývají stěhovací firmy dobře pojištěny. Před stěhováním se také vyplatí udělat probírku předmětů a něco odvézt na nejbližší sběrný dvůr.