Jak prodat nemovitost? – krok za krokem

Rozhodli jste se po zralé úvaze, že prodáte nemovitost, a nevíte, jak na to? Slyšeli jste o tom, že řádný prodej má svůj doporučený postup a legislativní proces, ale nevíte, co to v praxi obnáší a na co se připravit? Poradíme, jak se v realitní branži neztratit.

Každý obor má své zákonitosti, léčky i doporučení, na co vsadit, čemu se naopak vyhnout a na co si dát pozor. V odvětví realit je navíc silná konkurence, takže není radno podcenit sebemenší detail. Jak ale vše obsáhnout, když prodáváte poprvé (a nejspíš i naposled) v životě a jste naprostý laik? Oslovte realitní kancelář Brno.

 

Ve dvou se to lépe táhne

Důvody k tomu, proč si přibrat na pomoc profesionály, jsou prozaické. Ve dvou se to lépe táhne a realitní makléři v Brně mají zdejší trh zcela pod palcem. Domluvte si nezávaznou schůzku. Makléř navrhne strategii postupu, dohodne se s vámi na způsobu prezentace a řádně si nemovitost k prodeji prohlédne. Makléře, se kterým budete komunikovat, si můžete v Unicareal vybrat podle sympatií nebo doporučení.

 

Individuální přístup

Každou nemovitost do nabídky k prodeji makléř pečlivě připraví, zajistí kvalitní fotografie nebo videoprohlídku a ve vhodných případech i homestaging. Pro vaši nemovitost naplánuje takovou inzertní strategii, při které osloví nejširší cílovou skupinu kupujících. V průběhu procesu bude pravidelně informovat o všem, co se s vaší nemovitostí na realitním trhu děje. Realitní kancelář domlouvá termíny prohlídek nemovitosti a komunikuje s vámi i se zájemci. Kromě toho vás pružně informuje, kolik a kteří zájemci na vaši nabídku reagovali a navrhuje další postupy.

 

Balíček služeb

Po nalezení zájemce o koupi se realitka postará i o vypracování smlouvy, finanční transakci a koordinaci předání nemovitosti. Ani tím však její práce nekončí. Zajistí přepis na Katastrálním úřadě, daňové přiznání na Finančním úřadě i změnu majitele u společností, dodávajících energie. Realitní kancelář nabízí komplexní servis, který je realizován na profesionální úrovni.