Jak se správně starat o dlouhé vlasy?

Není žádnou novinkou, že vlasy jsou vaší vizitkou a úplně první věcí, které si na vás vaše okolí všimne. Stačí jeden jediný pohled na vaši hřívu a všem je jasné, zda její péči věnujete dostatečnou pozornost, nebo jestli se ráno zvládnete sotva učesat a tím pro vás veškerá starost končí. Vlasy by vás měly zdobit, účes by vám měl lichotit a celkově by vaše hříva měla vypadat zdravě, jemně i smyslně. Především dlouhé vlasy jsou považovány za zvýraznění ženskosti. To ovšem vyžaduje spoustu úsilí a pravidelnou péči, kterou se nevyplatí zanedbávat. V dnešním článku vám poradíme, jak se správně starat o dlouhé vlasy – zkuste využít široké nabídky na puls.cz!

Nepodceňujte sílu vlasové kosmetiky – dokáže udělat divy!

Zaměříte-li svou pozornost na opravdu kvalitní vlasovou kosmetiku, budete si muset trochu připlatit. Komu záleží na zdravém stavu jeho vlasů, určitě se nebude ohlížet na cenu, protože jako investice do krásných vlasů se nějaká koruna navíc jistě vyplatí. Ať už vybíráte šampon, kondicionér či vyživující masku – spolehněte se na kvalitu, protože jedině ta vám může nabídnout jen to nejlepší.

Jak postupovat při mytí a vysoušení?

Dlouhé vlasy jsou starost, zvláště dojde-li na jejich mytí, jen málokomu se do této činnosti chce. Ještě než se pustíte do mytí vaší hřívy, důkladně ji rozčesejte, abyste z nich dostali většinu nečistot. Šamponu se nevyplatí dávat zbytečně moc, protože pak vaše vlasy zatěžuje a příliš jim neprospívá. Po umytí vlasy rozhodně nedrhněte ručníkem, nýbrž je do něho jemně zabalte, případě ručníkem trochu pomačkejte. Výběr správného fénu je též velmi důležitý a věnovat mu čas i pozornost je na místě. Svou pozornost zaměřte na výrobky, které vám nabízí možnost volitelně nastavitelné teploty, kterou si budete moci dle vaší potřeby regulovat.

Víte, čím se češete?

Věděli jste, že vaše vlasy nesprávným česáním trpí a zbytečně jim ubližujete? Spousta lidí neřeší, čím si svou hřívu vlastně češou a v podstatě je jim jedno, jak kvalitní hřeben používají. To je ale chyba. Nechcete-li vlasy zbytečně ničit, pořiďte si správný kartáč či hřeben, podle toho, co je vám milejší. Vlasy rozhodně nečešte silou ani násilím, pokud vám nejdou rozčesat, berte si postupně pramen po pramenu. Jedině tak se vám vlasy neponičí ani nepolámou.