Podělíme se s vámi o tajný návod, jak ušetřit tisíce za vytápění domu!

K tomu, abyste si dokázali spočítat, kolik peněz každoročně utratíte za vytápění svého rodinného domu, nemusíte disponovat ani vysokoškolským diplomem z ekonomického oboru. Další špatnou správou je, že cena stále zvyšovat, protože se neustále zvyšují i ceny energií. Průměrné roční náklady na topení a ohřev teplé užitkové vody v rodinném domku jsou zhruba 32 tisíc korun bez DPH. Za předpokladu, že dům je opatřen pouze základním zateplením, kterým disponuje drtivá většina domů, starších než 10 let. Stropy pak ke ztrátám tepla napomáhají nejvíce.

Ani vás nezahřeje a je venku

těchto domů jsou stropy realizované pomocí základní trámové konstrukce, kdy trámy jsou vzdálené přibližně jeden metr od sebe a jejich výška se pohybuje mezi 20 až 30cm. Na spodní i vrchní straně trámů najdeme prkenný záklop. Zespod je záklop opatřen rákosem a omítkou a na vrchní straně je záklop překrytý pochozí vrstvou, případně zasypán vrstvou škváry. Obě varianty však mají jeden společný problém – prázdnou dutinu mezi trámy. A teplo tudy proudí pryč…

Se správnou izolací není zateplení skoro žádný problém

U většiny technologií pro zateplení, je práce na střechách velmi složitým oříškem. U většiny způsobů izolace máte pravdu, ale ne u všech. Nejúčinnější metodou současnosti je izolace stropu aplikací Systému MAGMARELAX®. Samotná aplikace Magmarelax se provádí foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin. Těmito prostory z interiéru uniká až třetina tepla. Tuto informaci jsme čerpali z tisíce let starých zdrojů – ze základních fyzikálních zákonů. Teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá ke stropu vytápěných místností. Většinou si najde skulinky a proudí bez užitku na půdu. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Samotná aplikace čedičové vaty MAGMARELAX® je velmi jednoduchá. Největší podíl práce zastane speciální přístroj, který je umístěn na nákladním voze a odtud žene materiál do izolovaného prostoru. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a jsou s prací hotovi během několika hodin.

Žádný typ střechy není překážkou

 

Většina materiálů na zateplení střech může mít problémy se samotnou aplikaci materiálu. Konstrukce střech jsou odlišné, členěné a mnohdy špatně přístupné. Dostatečná vrstva izolace musí být i v těžko přístupných místech, jinak by si teplo tuto skulinu našlo a dále by unikalo. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. S pomocí foukané minerální vlny MAGMARELAX® může být i takto složitá konstrukce dokonale přesně zateplena během několika hodin práce.

Jestliže máte nepřístupnou plochou střechu s vyšším sklonem, tzv. pultovou střechu, doporučujeme vytvořit do ní vstupní otvor. Jedná se o osazení vikýře a tím zajištění revizního vstupu do prostoru střechy. Pokud si majitel toto zajistí, jednak se může kdykoli zateplit dům a vyřešit tak své tepelné ztráty, ale navíc může v prostoru provést opravy nebo kontroly a zásahy, se kterými by byl bez možnosti vstupu problém. Třeba uhnízdění ptactva, vos, sršňů a podobně.

Čekat se nevyplácí!

Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a získejte slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a 15letou záruku. Během několika dnů očekávejte obchodně technického poradce a do 14 dnů samotnou realizaci.

Více se informujte na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.