Jak se vyhnout splátkovému kolotoči?

Bez peněz, do hospody nelez. Staré lidové rčení velmi dobře vystihuje význam peněz ve společnosti a základní potřebu člověka být solventní, neboli mít v kapse kdykoliv k dispozici finanční hotovost.  Konzumní způsob života má v otázce finančnictví jasno, v případě dočasné nouze jsou po ruce kreditní a debetní karty.

Výkyvy v cash flow se podaří srovnat pomocí střednědobé půjčky. Nejlepší finanční injekce je taková, která zaručuje diskrétní a přitom bezpečný disponibilní obnos. Aby na něj člověk mohl dosáhnout, musí patřit do sociální kategorie zaměstnanec, živnostník, který podniká déle než šest měsíců anebo senior. Pakliže prokáže minimální příjem deset tisíc měsíčně, může kalkulovat až s desetinásobkem v záloze.

 

Odpovědný přístup je samozřejmostí

Zcela jiný přístup pak vyžaduje situace, když se člověk ocitá ve splátkovém kolotoči. Neschopnost včas hradit své závazky a dostávat se do prodlení je nemilou komplikací, které je třeba se vyvarovat. Hrozba případné insolvence může zásadně ovlivnit život celé rodiny na několik let dopředu, proto je třeba k ekonomické situaci přistupovat s pokorou a nejvyšší možnou odpovědností.

Finanční gramotnost bohužel není v populaci na nejvyšší úrovni, a tak málokdo ze žadatelů o úvěr ví, že solidní poskytovatel půjčky nepodporuje zbytečné a soustavné zadlužování. Profesionální zprostředkovatel transakce nevydělává na lidském nedostatku a dbá na základní elementární slušnosti. Výši splátek vždy přizpůsobí možnostem klienta a pečlivě zváží situaci, ve které se klient nachází.

 

Proč si nepůjčovat v exekuci?

Pakliže se člověk ocitl v dluhové pasti a má dokonce obstaven účet nebo majetek, není vhodným adeptem na další čerpání úvěru. Velmi snadno by se dostal do existenčního rizika, které by pro něho mohlo být zcela likvidační. Není v zájmu žádného finanční instituce, podporovat a parazitovat na lidském neštěstí.

Je zcela na místě vybírat svůj finanční ústav s obezřetností. Zorientovat se v džungli bankovnictví znamená dát na dostupné recenze, reference a osobní doporučení. Orientačním vodítkem je vždy společnost s tradicí.