Jak si jednoduše založit firmu

Zaměstnanecký poměr není vždy to, po čem toužíme. Pravdou sice je, že nám tato pozice přináší jisté výhody a někdo má zkrátka rád své jisté. Začít podnikat na vlastní pěst se může v počátcích zdát jako velký risk.

 

Když však uspějete, budete sami sobě vlastním pánem. Navíc si nyní můžete odpustit veškeré papírování a obíhání úřadů. Díky prodeji firem si můžete koupit svou novou firmu přesně podle vašich představ. Zní to až příliš jednoduše? Ono to ale tak jednoduché opravdu je! Stačí najít tu pravou společnost, která se specializuje na prodej ready made společností. Že nevíte, co to jsou ready made společnosti? Nevadí, rádi vám to vysvětlíme.

Ready made společnost (nebo také předzaložená společnost) je firma, která je již zapsána v obchodním rejstříku, má svůj název, sídlo, jednatele, identifikační číslo i plně splacený základní kapitál. Důležité však je, že tato společnost nevyvíjí žádnou obchodní činnost a byla založena pouze za účelem prodeje konečnému zákazníkovi. Konečný zákazník se koupí ready made společnosti vyhne zdlouhavým administrativním úkonům. Nejčastěji jsou takto založeny společnosti s ručením omezeným (sro) a akciové společnosti (as). Založení sro tak pro vás nebude představovat žádný problém. Klasické založení nové společnosti může v České republice trvat i několik týdnů.

Pokud se tedy rozhodnete koupit ready made společnost, jednoduše si vyberete z nabídky a okamžitě můžete začít s podnikáním. Založit vlastní firmu ještě nikdy nebylo snazší. V České republice se tento prodej společností poprvé objevil v roce 2001 a dnes se jedná o zcela běžnou záležitost.

V celosvětovém měřítku se ready made společnosti prodávají již mnohem déle. Začněte si plnit svůj sen o vlastní firmě ještě dnes. Do nového roku už můžete vstoupit jako majitel či majitelka nové prosperující společnosti. Přejeme vám hodně úspěchů v novém podnikání!