Jak si úsporně zařídit ložnici

Ložnice je místem, kde trávíme podstatnou část našeho života. Chodíme si sem každý večer odpočinout a ráno po probuzení je tou první místností, kterou vidíme. Proto bychom si ji měli zařídit tak, abychom se tady cítili příjemně a naše tělo mohlo perfektně regenerovat – po náročných pracovních dnech si to totiž rozhodně zaslouží. Věřte nebo ne, ale za její vybavení nemusíte utratit majlant, pořídíte ho i levně, a to bez toho, abyste se připravili o požitek z kvalitního spánku.

 

Dostupnost maximálního pohodlí

Pohodlné a cenově dostupné jsou čalouněné postele, které se těší velké oblibě a pomalu se tak začínají znovu vracet do našich ložnic. Tím, že je rám postele obvykle skryt v čalounění, nemají žádné ostré hrany, o které by bylo možné se poranit. Jsou tak bezpečné jak pro vás, tak pro vaše malé neposedné děti. Jejich další velkou výhodou je, že tato lůžka často nabízí rozsáhlé úložné prostory, do kterých můžete uschovat například sezónní věci. Díky nepřebernému množství barev a odstínů látek skvěle doladí každý interiér.

 lorenzo(1)-uvodni

Kvalita nemusí být drahá

Ani kvalitní matrace nemusí zruinovat vaši peněženku. V nejrůznějších akcích či slevách můžete pořídit levné matrace. Touto investicí to však nekončí. Abyste naplno využili jejich vlastností, musíte matrace uložit na správný rošt – jinak nebudete mít užitek ani z jednoho prvku, bez ohledu na jeho kvalitu. Postelový rošt zaručí delší životnost matrace a také její funkčnost a významným způsobem ovlivňuje ortopedické vlastnosti a stupeň vzdušnosti matrace. Rovnoměrně rozkládá zatížení matrace, odvádí vlhkost a zamezuje tak vzniku plísní a zbytečnému množení bakterií. Oproti matraci, kterou odborníci doporučují měnit každých deset let, jeden rošt vám může sloužit klidně celý život. Při jeho výběru hraje významnou roli vaše hmotnost, zdravotní stav či zvyky. Pokud si tedy například rádi čtete, jsou pro vás jasnou volbou polohovatelné rošty, které vám zajistí pohodlnou polohu, ať spíte či bdíte s knihou v ruce. Tak si dopřejte maximální komfort!