Jak správně pečovat o disky kol?

Automobil sice slouží k přepravě osob a nákladu z jednoho místa do druhého, ale i jeho zevnějšek je důležitou součástí, která mnohé prozrazuje o jeho majiteli. Pokud vám záleží na tom, jak vaše vozidlo vypadá, rozhodně nezapomínejte na pravidelnou péči, kterou disky kol potřebují. V tomto článku se podíváme na to, jak se čištění disků kol provádí.

 

Nezapomeňte na pravidelné čištění disků kol

Disky kol se musí bez ohledu na tip a kvalitu povrchu dané slitiny pravidelně opečovávat. Nyní se nebavíme o tom, že se vyzbrojíte speciálním kartáčem a budete je doslova rejžovat. Nic takového zde neplatí. Naopak, čím šetrnější budete, tím více jim propůjčíte lesku a samozřejmě i životnosti. Vsaďte na pravidelné intervaly, nestačí je pouze nahodile ošplouchnout vodou. Největšími nepřáteli jsou samozřejmě sůl, bláto i jemné prachové částečky. K pravidelné údržbě vám nejlépe poslouží speciální čistič disků.

Nezapomeňte, že se k čištění přistupuje pouze za předpokladu, že jsou kola zcela vychladlá. To trvá nejméně 15 minut po dojetí do cíle. Údržba se vždy provádí ve stínu, aby nečistoty na kolech opětovně nezasychaly.

Čistič disků Tempo

Podívejme se na populární odstraňovač nečistot z disků kol s mechanickým rozprašovačem. Čistič disků je vysoce účinným prostředkem pro zbavení se všech nežádoucích částic z brzdového obložení. Dokáže odstranit usedlou posypovou sůl, mastnotu i stopy prachu.

Tempo čistič disků je určen výhradně k železným i hliníkovým kol všech automobilů. Výrobci mu samozřejmě propůjčili i vysokou viskozitu, díky níž na discích mnohem déle ulpívá a celková doba pozitivního účinku je prodloužena. Dokonce se nemusíte obávat, že by u hliníkových disků docházelo k jakémukoliv poškození povrchové úpravy – vyzkoušejte ho a dejte nám vědět, jak jste byli spokojeni