Jak správně vybrat vysavač

Vysavač patří k neodmyslitelným součástem každé výbavy v moderní domácnosti. Potřeba úklidu je doslova každodenní. Pokud navíc doma chodíte v botách, není co řešit. Otázkou však zůstává, jaký vysavač si v záplavě jednotlivých druhů vybrat? Máme se rozhodnout pro bez sáčkové, sáčkové, robotické nebo vodní? A to jsme zdaleka nevyjmenovali všechny druhy, které jsou na celosvětovém trhu k dostání. Aktuální trendy v podobě automatizace se pozvolna dostávají do všech segmentů našich lidských životů, proto i zde nalezneme robotické vysavače vystřižené jako z nějakého kasovního sci-fi filmu. V neposlední řadě musíme při výběru hledět na sací výkon, hlučnost, délka přívodového kabelu nebo dokonce váhu.

Sáček nebo bez?

Tato otázka doprovází snad každého při nákupu nového vysavače pokud se tedy nejedná o nákup provizorního stroje na rekreační chatu nebo úklid vozidla . Ještě donedávna se jiné než sáčkové vysavače nevyráběly. V dnešní době se na trhu nacházejí tzv. cyklónové, které namísto sáčku mají vyměnitelný zásobník. Je nutné podotknout, že takový vysavač je vhodný pro sběr hrubých nečistot. V případě, že máte domácího mazlíčka, budete neustále čistit filtr od chlupů.

Suché nebo mokré vysávání

Mokré sání je vhodné pro čištění koberců, což u suché varianty umožněno není. Hlavní nevýhodou je vyšší pořizovací cena, ovšem platí se zde za praktické využití navíc. Sehnat se dají již od tří tisíců, je však lepší si ještě připlatit. Před nákupem si zjistěte vše ohledně ceně filtru a způsobu údržby vysavače.

Hlučnost vysavače

Tento parametr nikterak neovlivňuje výkon samotného přístroje. Jde především o komfortní pocit při užívání vysavače. Pokud bydlíte v panelákovém bytě, určitě oceníte nejen vy, ale i vaši sousedi méně hlučný stroj. Výběr těch nejkvalitnějších vysavačů naleznete na internetových stránkách prodejce Plaza na adrese http://www.michaelplaza.cz/.