Kudy z domu uniká teplo? Odpověď zná každý!

Přichází období sychravého podzimu a co nevidět už přijdou první mrazivé dny. Pro domácnosti je toto počasí jasným signálem, že už je čas zahájit topnou sezonu. Některé domácnosti již byly nuceny topnou sezonu dokonce zahájit. V dnešní době je velmi ožehavým tématem energetická úspora bydlení. Zejména starší rodinné domy se potýkají s tím, že teplý vzduch z interiéru uniká téměř bez užitku. Kudy uniká největší část tepla? Odpověď na tuto otázku zná snad každý.

Nemusíte být architekt ani inženýr

Abyste dokázali odhalit, jakými částmi na vašem domě uniká nejvíce tepla, nemusíte mít vystudovanou architektonickou vysokou školu ani nemusíte být inženýr. Kupodivu vám budou stačit znalosti z prvního stupně základní školy. Konkrétně z hodin fyziky. Zkuste si vzpomenout, jak se chová studený a ohřátý vzduch. Když je vzduch zahřátý, sníží se jeho hustot a sníží se také jeho váha. Zatímco studený těžký vzduch zůstává při zemi, teplý vzduch naopak stoupá směrem kolmo vzhůru. Vidíte, že není tak těžké odhalit, kudy uniká největší množství tepla. Je to stropy a půdami.

Udržením tepla v interiéru šetříte v rodinném rozpočtu

A proč se vlastně snažit, aby teplý vzduch neunikal? Odpověď je opět velmi jednoduchá. Pokud teplý vzduch z interiéru rychle odejde, je zapotřebí za pomoci topení opět vytvořit nový. Výdaje na vytápění místností jsou tak mnohem vyšší. Snažte se tedy o to, abyste teplý vzduch udrželi v interiéru co možná nejdéle. Odměnou vám budou úspory za vytápění, které mohou být až několik desítek procent ze současných nákladů. Jaké úspory nabízí konkrétně třeba zateplení stropů a půd? Na to se nyní podíváme.

Představíme systém Magmarelax

Systém Magmarelax je na našem tru v současnosti pro zateplení stropů a půd rodinných domů považován za jeden z nejefektivnějších způsobů. Jedná se i foukanou minerální izolaci, která na půdách vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Na rozdíl od deskových materiálů je foukaná minerální izolace mnohem efektivnější a minimalizuje vznik chyb. Jedná se o nejnovější technologii minerálních izolací s vysokým účinkem. A jaké mohou být úspory.

Až 30% ze současných nákladů

V porovnání se zateplením celé fasády je zateplení stropů systémem Magmarelax až několikrát levnější metodou. Je dokonce levnější, než výměna oken na domě. Dosažené úspory mohou dosáhnout až 30% ze současných nákladů na vytápění, což za jediný rok může znamenat úsporu několika tisíc korun. Návratnost investice do systému Magmarelax může být už za 4 roky. Materiál časem neztrácí své izolační vlastnosti, je odolný proti plísním, škůdcům, vlhkosti i proti ohni. Průměrná střecha rodinného domu je zateplena za 3 hodiny – bez nepořádku a bez ruchu.

Detailní informace o tomto systému najdete přímo na www.magmarelax.cz.