Jak v létě ochránit svůj domov před zloději?

Se začátkem letní sezóny přibývají domy ponechané bez dozoru a v porovnání se zbytkem roku narůstá i počet vloupání. Díky inteligentním kamerám od Netatmo si jejich uživatelé mohou vychutnat dovolenou v klidu. Snadno instalovatelné kamery bez žádných extra poplatků umožňují uživatelům dohlížet na svůj domov, i když jsou kilometry daleko.

Počet loupeží je v létě na vrcholu. Prázdné domy a nepřítomní sousedé znamenají pro zloděje ideální příležitost, jak zůstat během loupeže nezpozorováni. V roce 2018 došlo v České republice k 24 837 vloupáním a tradiční poplašné zařízení proti krádežím často nestačí. V době, kdy policie přijede, už je zloděj pryč a obvykle za sebou nezanechá žádné stopy. Inteligentní kamery mohou nahradit tradiční sledovací systémy a pomohou zlepšit bezpečnost vaší domácnosti. Snadno se instalují a jsou levnější než kompletní bezpečnostní systém s videozáznamem. V případě některých značek jako je Netatmo fungují navíc bez měsíčního předplatného.

 

Zabezpečení domácnosti chytrým řešením

Chytré kamery od Netatmo jsou schopné určit rozdíl mezi náhodným pohybem a situací, kdy se děje něco opravdu důležitého. Venkovní kamera rozlišuje, zda se jedná o osobu, zvíře nebo auto, zatímco vnitřní kamera má funkci rozpoznávání obličeje. Kamery reagují na neobvyklé situace okamžitým upozorněním uživatele, což znamená rychlou akci a případný příjezd policie. Inteligentní venkovní kamera v reálném čase zaznamená a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku nebo vůz na příjezdové cestě. Uživatelé si mohou kameru přizpůsobit a nastavit typ vyrušení, o kterém chtějí být informováni a podle toho dostávat jen relevantní upozornění. Pokud jsou některá z nich zbytečná, lze pomocí funkce Alert-Zone vybrat na kameře jen konkrétní oblast sledování.

Venkovní kamera je vybavena inteligentním světlem, které lze zapnout ručně pomocí aplikace nebo lze nastavit jeho automatické zapnutí, pokud kamera zachytí pohyb auta, osoby či zvířete. To pomůže uživatelům najít v noci bezpečně cestu a zároveň odradí nevítané návštěvníky. Inteligentní interiérová kamera od Netatmo dokáže díky funkci rozpoznávání obličeje odlišit členy rodiny od nových tváří. Jakmile kamera detekuje neznámou tvář, odešle oznámení v reálném čase na chytrý telefon uživatele s fotografií a s videem. Kamera však chrání soukromí rodinných příslušníků. Na rozdíl od jiných inteligentních kamer, které zaznamenávají sebemenší pohyb každé osoby, kamera Netatmo nahrává podle preferencí uživatelů. Uživatelé tak mohou například zakázat sledování a zasílání upozornění při pohybu rodinných příslušníků či známých tváří, což umožní právě funkce rozpoznávání obličejů. Chytré kamery Netatmo poskytnou uživatelům přístup ke všem záznamům a funkcím bez účtování dalších provozních poplatků a videa jsou uložena lokálně, na zašifrované microSD kartě.

Cena a dostupnost

Inteligentní venkovní kamera má doporučenou obchodní cenu 8999,99 korun. Inteligentní interiérová kamera pak za doporučenou obchodní cenu 5999,99 korun. Oba produkty lze zakoupit u významných prodejců jako je Alza, iStyle, CZC, Agora, Datart, iStores, TS, atd.

Aplikace Netatmo Security je zcela zdarma a kompatibilní s telefony iPhone od operačního sytému iOS9 a výše a pro Android od operačního systému 4.3 a výše. Aplikace Netatmo Security je také dostupná na PC a Mac.