Jak vybírat jídelní stůl, aby vyhovoval celé rodině?

Ještě před deseti lety se vybavení jídelen rozhodně nevěnovala tak vysoká pozornost, jako v současné architektuře. Ovšem jídelny jsou v mnoha domácnostech jedinou místností v domě, kdy se pohromadě sejde celá rodina. V dnešní době jsou všichni zaneprázdněni prací a jinými aktivitami a společné chvíle celé rodiny nastávají většinou jen při jídle. Je proto velmi důležité, abyste si tyto chvíle mohli užít opravdu naplno. A bez vyhovujícího jídelního stolu to prostě nejde.

 

Vybírejte zodpovědně velikost stolu

Ze všeho nejdříve byste si měli ujasnit, jak velký stůl budete potřebovat. Příliš velký by zabíral zbytečně mnoho místa ve vaší jídelně. Příliš malý by zase nemusel být dostatečně pohodlný pro všechny členy domácnosti. Rozhodujícím parametrem pro výběr velikosti stolů by měl být počet členů v domácnosti. Jídelní stoly by ale měly ideálně mít o 2 místa navíc, než je samotný počet členů. Počítat by se mělo i s menšími návštěvami. Nebo pokud máte dospělé děti, tak si dříve nebo později přivedou domů na večeři svého partnera nebo partnerku a bylo by nemilé, kdyby měla návštěva sedět u vedlejšího stolu, protože pro ní není u hlavního jídelního dostatek místa. S ohledem na to je vhodnou variantou nákup rozkládacích stolů, kdy ve složeném stavu jsou tyto stoly ideální pro počet členů v domácnosti a když se rozloží, tak vzniknou alespoň 2 další místa.

masivni-jidelni-stul-s-rozkladacim-systemem-bahamas_95

A materiál? Jednoznačně dřevo!

V současné době je nabídka druhů stolů a materiálů pro jejich výrobu opravdu veliká. Může se jednat o dřevotřískové materiály, sklo v kombinaci s kovem, hliník nebo moderní celoplastové stoly. Moderní architektonické trendy se ale vracejí k využívání přírodních materiálů v interiéru. A právě masivní dřevo nejedním z nejpůvabnějších. Masivní stoly jsou elegantní pro moderní i klasické interiéry, dlouho vydrží a v případě potřeby se dají i renovovat. Navíc se stále rozšiřuje i nabídka jednotlivých dřevin, takže na trhu nejsou výjimkou ani masivní jídelní stoly z exotických dřevin. Volba je jen na vás.