Jak vybrat automat na vodu?

Kvalita vody, která k nám proudí z vodovodu, není vždy uspokojivá. Někdy je voda cítit po chloru či jinak a není možné ji pozřít. Mnoho lidí řeší tuto situaci nákupem balené vody, což se ale negativně promítá do jejich peněženek. Mnohem efektivnějším řešením je, pořídit si výkonný automat na vodu. Kde jeho služby oceníte a jak si poradit s jeho výběrem?

S připojením nebo s barelem?

Na trhu se setkáte se dvěma druhy automatů na vodu. Jsou to automaty připojené na vodovodní systém a automaty, u nichž je voda v barelech. Oba druhy mají své jisté výhody. Automaty s připojením na systém mají největší výhodu v tom, že není třeba kontrolovat, zda voda dochází či nikoliv. Pokud funguje vodovod, funguje i automat na vodu. U těchto modelů je ale třeba dát velký pozor na kvalitu filtrace. Ta musí být výkonná, aby zbavila vodu případné pachuti. Největšího výkonu dosahují filtrace pomocí lisovaného bloku aktivního uhlí. Dokáží zachytit široké množství kontaminantů a zajistí skvělou chuť vody.

 maxstream.cz_w-system_cz_01

Automaty s barelem na vodu jsou lepší volbou do míst, kde není možné připojit automat k vodovodu. Jejich nevýhodou je doplňování barelů, ovšem o to se může například postarat společnost, u které si automat pronajmete.

Zvláštním typem je ještě automat na sodu tzv. sodobar, který dokáže vytvořit sycenou vodu.

Kam se hodí?

Automaty na vodu najdou využití ve firmách – hodí se do kanceláří i veřejných prostor jako jsou haly apod. Ve firmě je automat na vodu žádoucí i z toho důvodu, že pomáhá zaměstnavatelům zajistit pro zaměstnance pitný režim, což mu ukládá zákon (více informací na toto téma najdete zde).

Na trhu jsou i automaty s velmi odolnou konstrukcí, které je vhodné umístit do provozoven například s vyšší koncentrací prachu, jako jsou výrobní dílny apod. Uplatnění najdou automaty na vodu i v domácnostech. Zejména automaty s barelem si lidé pořizují na zahrady, ale také na chaty, kde není přístup k pitné vodě.