Jak vybrat dítěti správné kolo?

Dospělo vaše dítě do věku, kdy je vhodné začít s trénováním jízdy na kole? Nebo vaše dítě vyrostlo natolik, že je třeba uvažovat o změně kola za větší? Vybrat správné jízdní kolo pro dítě však není jen tak. Na trhu se to hemží velkým množstvím firem, kde lze pořídit jízdní kola, pro které je však typická různá kvalita. Zjistěte, na co si dát při výběru jízdního kola pozor, tak aby vaše dítě mělo z každé jízdy na kole opravdový požitek.

 

Na co se zaměřit?

Výběr kola pro dítě se značně liší od výběru kola pro dospělé. Dětská kola či horská jízdní kola pro větší děti musí splňovat řadu požadavků. Jízdní kola pro děti by měla splňovat všechny fyziologické specifika a funkčnost. Při výběru kola je třeba se zaměřit na jeho váhu, polohu sedla a šířku řídítek. Hmotnost kola by měla být jen o něco vyšší než váha dítěte. Lehké kolo se dítěti totiž ovládá snadněji. Pozice sedla a šíře řídítek by měla být vždy přizpůsobena výšce dítěte a jeho věku. Opomenout by se neměl také dohmat na brzdové páky a měkký materiál rukojetí řídítek.

 

Profesionál se vyplatí

Při výběru dětského kola není od věci se spolehnout na odborníka specializované prodejny jízdních kol. Přece jen je mnoho aspektů, které byste měli brát v potaz, a to hlavně u nejmenších dětí. Kupovat kolo se tedy vyplatí v prodejnách, kde vám bude k dispozici odborník a kolo upraví přesně na míru vašemu dítěti. Právě toto nabízí v prodejnách MMR E-bike, kde si může vaše dítě kolo vyzkoušet přímo na místě. Jejich prodejny najdete v Plzni a Praze. Nově i na e-shopu.

 

Nezapomeňte na doplňky

Nakonec byste při pořizování nového kola neměli zapomenout na doplňky. U dětí to platí dvojnásob, zejména z důvodu jejich bezpečnosti. Rozhodně by neměla chybět kvalitní cyklistická helma a osvětlení (přední a zadní světla). Dále je vhodné pořídit držák na lahve, abyste nezanedbali pitný režim a nakonec zámek pro ochranu kola před zloději.