Pořiďte si nekonečné pero Pininfarina Space

Chcete vlastnit něco originálního? Nebo hledáte luxusní pero, které vás bude reprezentovat? Pořiďte si nekonečné pero Pininfarina Space, které si zcela jistě oblíbíte. Toto nekonečné pero může také posloužit jako velice originální dárek pro obchodního partnera, kolegu z práce, manžela i dědečka. A v čem spočívá jedinečnost tohoto designového pera?

 

Nadčasový design

Luxusní pero Pininfarina Space bylo navrženo předními designery italské společnosti Pininfarina, jejímž hlavním zaměřením je design a vývoj karoserií pro automobily. Tělo samotného pera je vyrobeno z ultralehkého hořčíku a praktický klip z leštěné oceli. Eleganci pak dotváří elipsový stojánek z kvalitního hliníku. Kombinace moderních materiálů a jedinečného vzhledu rázem oživí váš pracovní stůl.

 

Pero, které bylo ve vesmíru

Na výrobě pera Pininfarina se dále podílela italská společnost ALTEC, která se věnuje materiálům a technologiím pro použití ve vesmíru. Pero Space, jak již název napovídá, bylo vytvořeno speciálně pro použití ve vesmíru, kde běžné propisky nefungují. Toto designové pero bylo ve vesmíru poprvé použito italským astronautem Paolem Nespolim,

 

Hrot inspirovaný Leonardem da Vincim

A proč se jde o nekonečné pero? Propiska Pininfarina využívá oxidace způsobené třením mezi papírem a kovovým hrotem, díky čemuž pero píše v podstatě nekonečně. Tato technologie se nazývá Ethergraf a je inspirována speciální technikou stříbrného hrotu, kterou využíval ve svých dobách již Leonardo da Vinci. Hrot v provedení Ethergraf píše pouze na obyčejný papír, kde zanechává stříbrnou stopu podobající se grafitové tužce. Ideální je pro kratší psaní a kreslení. Nevýhodou je, že nepíše na vlhčený papír a není komfortní pro dlouhé psaní. Je ale opravdu krásným a luxusním doplňkem a vy si je určitě oblíbíte.

Toto stylové pero můžete najít v e-shopu Pininfarina Segno.