Jak vybrat kloubní výživu pro psy

Pes má naprosto stejné požadavky na plnohodnotný život jako jeho majitel. Bolest kloubů a celkového pohybového aparátu zkrátka nepatří do spokojeného psího života, proto je právě na nás, abychom je od těchto nepříjemných potíží ochránili. Vše se odvíjí od správně zvolené a vyvážené výživy. Stravování je velice citlivou tématikou, která stojí za vznikem potíží nebo jejich potlačením. Suché granulované krmivo značkového výrobce sice dokáže poskytnout pestrou nabídku látek, nezaměřuje se přímo na klouby, ale na celkovou vitalitu. Kloubní výživa pro psy v podobě příkrmu je tak nezbytnou součástí jejich jídelníčku.

 

Kdy zařadit kloubní výživu

Kloubní výživa pro psy nečeká na doporučení od lékaře. S příkrmem lze začít čistě z preventivních hledisek již od útlého věku. Je vhodná bez ohledu na stáří, velikost nebo váhu psa. Na trhu se objevuje hned několik typově odlišných preparátů rozdílných cen, je tedy dobré vědět, podle jakých kritérií se pro daný preparát rozhodnout. Zde jsou naše rady, jak nevyhodit peníze zbytečně z okna.

Nejnižší cenu neberte – za nejnižší cenou se nikdy nebude ukrývat kvalitní suplement poskytující optimální a vyváženou výživu. Rovněž si propočtěte, jestli není výhodnější rovnou zakoupit větší balení, a tím ušetřit na jedné dávce.

Zkontrolujte složení – před nákupem si projeďte složení. Nedávejte na reklamní slogany léčivého přípravku a hledejte výhradně kyselinu hyaluronovou a chondroitin sulfát, což jsou hlavní dvě složky podporující růst a výživu kloubů.

Tabletky nebo prášek – tabletky psi většinou odmítají a stejně vám nezbude nic jiného, než jim je nadrtit do potravy. Proto si raději kupte prášek a ušetříte si čas z drcením. Vyzkoušejte doplňky stravy Canvit, o které je v poledních letech obrovský zájem a navíc vykazují více než uspokojivé výsledky.