Jak vybrat šperk pro vaší milovanou?

Narozeniny, jmeniny, výročí, blížící se Vánoce, to vše jsou příležitosti, kdy máte možnost svoji drahou potěšit a zároveň překvapit. Pokud se snažíte vymyslet milý dárek, vsaďte na šperky. Že nevíte jaký vybrat? Je pravda, že každá žena má jiný vkus, ale i přesto vám dáme několik typů, jak najít ten pravý.

 

Pozorujte!

Pokud chcete vybrat správný šperk, je třeba, abyste byli vnímaví. Pozorujte, jaké šperky vaše partnerka nosí, pomůže vám to zaměřit se buď na šperky jednoduché bez zdobností anebo naopak na šperky výraznější.

 

Jaký šperk vybrat?

Malou nápovědou vám mohou být následující řádky. Sportovní typy žen dávají přednost nevýrazným šperkům. Potěšit takovou ženu mohou například jemné stříbrné náramky. Pro nezávislou, elegantní ženu volte podobné jednoduché kousky.

Pokud je vaše žena spíše romantickou duší, hodí se pro ni naopak komplikovanější, více zdobené šperky. Milým dárkem pro takovou ženu mohou být i ocelové přívěsky, které jsou zvlášť vhodným dárkem v případě, že máte výročí. Nápadné, barevné, neobvyklé kusy vybírejte pro ženu, která je vášnivá a ráda nosí výrazné oblečení. Taková žena ocení například stříbrné řetízky s výrazným kamenem,

 

Tvar

Při výběru si dejte pozor i na tvar šperků. Ne každý může být vhodný a krásu ženy podtrhne. Například u náušnic platí jednoduché pravidlo. Silnější ženy by měly nosit náušnice spíše podlouhlé. Tento tvar tak opticky zeštíhlí tvář. Naopak ženy s podlouhlým obličejem by měly nosit kulatý tvar náušnic.

 

Materiál

Při výběru dále pamatujte, že ne každý snese na kůži jakýkoli materiál. Někdo je alergický na zlato, někdo na stříbro a dostat takto nevhodný dárek by bylo nepříjemné. Pozor si také dejte na bižuterii, některé ženy ji nosí nerady.

Materiálů, ze kterých můžete vybírat, je však poměrně hodně. Patří sem zlato, chirurgická ocel nebo titan. Ke šperkům, které si ženy nejraději v poslední době kupují, patří zejména ocelové a stříbrné náramky, řetízky a prstýnky.

 

Barva

Pokud byste svoji ženu chtěli překvapit šperkem s kameny, správnou barvu vyberete podle barvy pokožky. K této identifikaci slouží malý test. Stačí se jen podívat své ženě na zápěstí nebo paže. Lidé patřící ke studeným typům mají modravý odstín žil a jejich pokožka je růžová. Naopak teplé typy mají žíly se slabě nazelenalým nádechem, jejich pokožka je žlutavá.

Pokožka studeného odstínu skvěle koresponduje se světlými či namodralými kameny jako je tyrkys nebo safír. Teply odstín pokožky naopak ladí se žlutavými a červenými tóny. Vhodný je tedy jantar, červené korály nebo jaspis.

A ještě jedna rada na závěr. Při výběru šperku dejte na svůj instinkt. Vždy si představte, jak šperk bude na vaši milované vypadat. Pokud se vám tato představa líbí, úspěch máte zaručený.