Jak vybrat společenské šaty

Každá žena nemá zkušenosti s důležitými firemními večírky, kde je zapotřebí dodržet určitou etiketu týkající se mimo jiné i správně zvoleného ošacení. Jakmile se pak dostane do této situace zachvátí jí stres a náhle se kolem její osoby objeví otázky v podobě – jaké společenské šaty si vybrat, jaká barva a střih by byla nejvhodnější? Věřte nebo ne, ale s podobnými otázkami se po celém světě zabývá bezpočet žen – odpověď však není až tak přímočará a vždy je zapotřebí individuálně přihlédnout k dané situaci. Pokud se podíváme na správnost výběru barvy, určitě se jí snažte skloubit se svojí pletí a barvou vašich vlasů.

Dlouhé nebo krátké společenské šaty

V otázce délky rovněž nenalezneme univerzální odpověď. Zde záleží spíše na postavě ženy a rovněž botách. Při výběru dlouhého střihu si šaty nezapomínejte zkoušet společně s obuví především kvůli výšce podpatku. Přece si na večírku nechcete šlapat po šatech a nakonec je třeba i roztrhnout.

Na trhu se objevují i celkem oblíbené společenské šaty s vlečkou. Ta sice elegantně prodlouží siluety postavy, ale raději se těmto šatům vyhněte, pokud plánujete navštívit večírek, kde se bude tančit. K těmto účelům jsou tyto společenské šaty nevhodné.

  pretty-woman-739209_640

Je libo korzet se sukní

Není rok, kdy by se v módním odvětví neobjevily nové trendy ať už v oblasti střihu nebo délky šatů či barvy. V případě, že vám nejnovější výstřelky renomovaných návrhářů nesedí, jednoduše se rozhodněte pro to, v čem se cítíte skutečně pohodlně a atraktivně.

Korzetové společenské šaty oplývají oproti ostatním modelům jednou nevyvratitelnou výhodou a to širokou kombinovatelností s jinou sukní nebo dokonce kalhotami. Pro dámy s menší postavou jsou však mnohem vhodnější jednodílné prodlužující společenské šaty. Při výběru si dejte záležet a vyzkoušejte si co možná největší počet druhů šatů, jen tak odhalíte ty nejlepší.

lady-602881_640