Jak vybrat spolehlivou realitní kancelář

Prodeji domů a bytů se v současné době věnuje velké množství realitních kanceláří, ovšem ne všechny jsou spolehlivé a nabízí komplexní služby. Víte, jak poznat spolehlivou kancelář a najít realitního makléře, který vám pomůže dům prodat a zhodnotí tak váš majetek?

 

Dejte na doporučení

Při výběru spolehlivé realitní kanceláře dbejte na doporučení svých přátel nebo známých. Pokud mají lidem kolem vás příjemné zkušenosti s danou kanceláří, věřte, že i vy budete mít stejný přístup. Realitní kancelář by měla mít profesionální, ale zároveň přátelský přístup, kdy vám dokáže poradit, ulehčit prodej domu a zajistit veškerý servis, který vede až k finálnímu podpisu smlouvy mezi vámi a kupujícím.

 

Sympatické vystupování

Většina lidí si také vybírá realitní kancelář na základě vzájemných sympatií. Nejedná se samozřejmě o vzhled makléřů, ale o jejich vystupování, přístup a profesionalita. Vyberte si tedy ke spolupráci člověka, se kterým se vám bude dobře jednat a spolupracovat a budete k němu mít důvěru. Zároveň by měl být realitní makléř také dobrý obchodník, odborník a diplomat.

 

Komplexní služby

Spolehlivou realitní kancelář poznáte také podle toho, jaké služby nabízí. V ideálním případě je dobré mít všechny služby pod jednou střechou. Ať už se jedná o konkrétní prodej domu nebo bytu, pomoc při hledání nového vhodného bydlení, pronájem nemovitosti, pozemku či komerčních prostor. Dále také možnosti zajištění financování pomocí hypotéky, poradenství o dalších způsobech financování (například stavebním úvěrem), právní poradenství, včetně přípravy veškeré dokumentace i zapsání nemovitosti a nového majitele do katastru nemovitostí.

 

Stanovení ceny

Pokud si vybíráte realitní kancelář, která by vám měla pomoct prodat nemovitost, tak se ptejte na službu stanovení reálné prodejní ceny. Rozhodně oceníte, když vám realitní makléř poradí, za jakou cenu je možné nemovitost prodat, případně za jakou cenu je výhodné nemovitost koupit. Cena by neměla být příliš vysoká, jinak by se prodej domu mohl protáhnout na nepříjemnou dobu, cena by však neměla být ani příliš nízká, jinak uvidíte, že se kupující bude ptát, co je s danou nemovitostí v nepořádku a proč je cena tak nízká.

 

Prohlídka s realitním makléřem

Vyberte si realitní kancelář, která nabízí kvalitní služby realitních makléřů, kteří za vás realizují prohlídky vámi prodávané nemovitosti. U prohlídek můžete být, jako prodávající, též přítomni, ale nemusíte řešit úkony s prohlídkami spojené a veškerou související komunikaci s potenciálními kupci. I toto vyřeší realitní makléř za vás. Využití těchto služeb ušetří váš čas, peníze a také energii, kterou můžete věnovat sobě nebo své rodině.