Vylaďte si svou postavu do léta s těmito cvičeními

Pohyb je cesta ku zdraví – tuto pravdivou větu si můžete přečíst téměř v každém článku o fyzické aktivitě. Přemýšlíte, jaké vhodné fitness cvičení si máte vybrat? S výběrem vám pomůžeme – čtěte dále.

 

Jumping

Jumping neboli skákání na trampolíně je často propagováno jako jedno z nejlepších a nejúčinnějších cvičení pro vaše tělo. Studie zjistily, že 10 minut skákání na trampolíně je lepší kardiovaskulární trénink než 33 minut běhu. Skákání na trampolíně navíc také stimuluje funkci, která pomáhá zbavit se toxinů a nežádoucích látek z těla.

 

Kettlebell

Cvičení se závažím jako je kettlebell zlepšuje celkovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a koordinaci a zároveň dochází ke spalování tuků a tvarování svalů. Avšak každé cvičení s kettlebellem vyžaduje přísnou a kontrolovanou formu a mechaniku těla. Nejenom že cvičení s Kettlebellem dodává tělu jistou sílu, toto cvičení je i velmi zábavné.

 

Běžecký pás

Rádi byste začali běhat, ale nechce se vám vycházet z domu? Pořiďte si běžecký pás do bytu. Jejich ovladatelnost je velmi jednoduchá a můžete si nastavit rychlost a sklon, jak je vám libo. Můžete si i „zajít na procházku“ po rovném povrchu. Dnešní běžecké pásy vás navíc i informují o tom, kolik jste uběhli kilometrů, za jaký čas a kolik kalorií jste při tom spálili.

 

Posilovací guma

Pokud jste se rozhodli začít s intenzivním cvičením, posilovací guma by vám rozhodně neměla chybět. Její základní a klíčová vlastnost je rostoucí odpor. Právě díky němu se na cvičení více soustředíte a vyvíjíte větší úsilí provádět cviky se správnou technikou.

 

Rotoped

Ani starý dobrý rotoped není k zahození. Navíc v dnešní době se těší velkému zájmu. Můžete si tak na kole vyjet kdy chcete. Tak jako běžící pásy, tak i rotoped ukazuje najeté kilometry a spálené kalorie. Taktéž si můžete libovolně nastavit úroveň jízdy.