Jak vybrat ty nejlepší dřevěné brikety?

Na trhu existuje velké množství dřevěných briket. Pokud pro váš krb nebo kamna hledáte to nejlepší palivo, poradíme vám, na co si při výběru dát pozor a jak rozpoznat kvalitní dřevěné brikety na topení.

Pokud vás nebaví čekat na proschnutí dřeva a také jeho zpracovávání, určitě sáhněte po dřevěných briketách, které jsou skvělou alternativou. Jejich hlavní výhodou je jejich suchost a praktické naporcování, které vám nabízí velmi snadnou manipulaci s briketami. Dřevěné brikety jsou také skvěle výhřevné!

Pokud před koupí nemáte možnost vyzkoušet si brikety v akci, určitě buďte před koupí velkého množství dřevěných briket obezřetní. Kvalitní dřevěné brikety poznáte tak, že jsou slisovány pouze z čistých slisovaných dřevních pilin. Pokud naleznete v obsahu produktu chemická pojiva, určitě takový výrobek nekupujte! Brikety si také dobře prohlédněte, jelikož nesmí být nikde patrné žádné rostlinné příměsi, barevné částečky nebo kamínky.

Důležitým aspektem je i vůně. Dřevěné brikety by měly krásně vonět po dřevě a pryskyřici. Brikety si také vezměte do ruky. Jsou nabobtnalé či navlhlé? Pak se nejedná o kvalitní produkt. Dřevěné brikety do krbu by měly být zcela suché tak, že je lze velmi snadno podpálit bez použití třísek nebo podpalovače.

K vytápění interiéru se kromě dřevěných briket hodí i kůrové noční brikety, které vám vydrží hořet celou noc, a nemusíte tak vstávat kvůli tomu, abyste přitopili. Při výběru se určitě dívejte na strukturu briket a také jejich vůni. Měly by krásně vonět po kůře a ne žádných chemikáliích.

Spolehněte se na dřevěné brikety, které vám zaručí stále sálající teplo domova nebo skvělou grilovací párty a nebojte se investovat do kvality.