Hurá na rodinný výlet – na kole!

V dnešní době sedavého zaměstnání, „sedavého“ způsobu přepravy a celkového trendu minimální fyzické aktivity, by každý člověk měl najít alespoň jednu sportovní pohybovou aktivitu, ve které najde zálibu a stane se z ní záliba a oblíbený způsob trávení volného času. Jednou z těchto aktivit je cyklistika.

 

Ideální pohybová aktivita

Ideální je najít si takovou pohybovou aktivitu, která vás bude bavit a můžete při ní trávit čas se svou rodinou, přáteli. Příjemným bonusem je i poznávání nových míst a krás Česka. Všechno toto do puntíku právě cyklistika splňuje. Může ji provozovat každý bez ohledu na věk, tělesnou hmotnost nebo kondici.

Klidně se tak vypravte na výlet s vaší malou ratolestí, kterou si můžete pohodlně usadit do sedačky na kolo. Vaše dítko tady bude v bezpečí, vy se nemusíte rozptylovat jeho hlídáním a můžete se plně soustředit na samotnou jízdu. A pokud se váš potomek řadí již k těm větším, může s vámi vyrazit také, a to na vlastním dětském kole. Aby si celý výlet opravdu užil, nepodceňte samotné přípravy – dětské cyklooblečení, jako dětský cyklistický dres, cyklistické rukavice či funkční termoprádlo jsou dnes již nezbytností pro pohodlnou jízdu vašeho malého cyklisty. Pořídit nezapomeňte také cyklistickou helmu pro maximální bezpečí.

Naplánujte trasu

Starší děti už zvládnou šlapat sami, jen jim budete muset uzpůsobit tempo jízdy, trasu a vybrat vhodný terén. Ideální jsou nenáročné rovinaté cyklostezky bez aut za zády. Protože Česko je stezkami doslova protkané, nebude problém najít takovou, která bude vyhovovat celé rodině. Snažte se vybírat ty, podél nichž je spousta věcí k vidění. Jízda vám tak bude rychle ubíhat, děti budou mít co pozorovat a vy nebudete muset neustále odpovídat na klasickou otázku: „Kdy už tam budem?“Nezapomeňte dělat pravidelné přestávky, kterými si zpestříte výhled do krajiny nebo si prohlédnete zajímavé místo. Pohodový a klidný přístup se pak přenese i na dítě, které si cestu bude užívat. Do cyklistického batohu nezapomeňte přibalit lahev s vodou a taky nějakou malou zdravou svačinku. A uvidíte, že výlet nebude mít chybu!