Jak vyhubit štěnice a kde je v domácnosti hledat

O kousancích od štěnic už jste určitě někdy slyšeli. Tenhle malý parazit není větší než 5 milimetrů, ale stejně dokáže nadělat velkou paseku. Živí se převážně lidskou krví, kterou pravidelně saje. Hlavní riziko samozřejmě spočívá v samotném místě kousnutí, co může zarudnout – a ve výjimečných případech se zde tvoří i infekce. Chcete vědět, jak vyhubit štěnice jednou pro vždy?

 

Kde se štěnice sdružují?

Abyste mohli zjistit jak vyhubit štěnice, musíte nejprve vědět, kde se u vás doma shlukují. Každý přípravek na hubení totiž funguje v trochu jiném prostředí na odlišném principu. Přes den byste po štěnicích pátrali marně, protože tito parazité jsou aktivní hlavně v noci, kdy sají lidskou krev. Mohou se nacházet téměř ve všech domácnostech bez rozdílu důrazu na hygienické návyky. Obvykle se schovávají v konstrukcích postele, v matracích, polštářích nebo na obrazech či štěrbinách.

 

Kde použít sprej na štěnice?

Jedním z nejlepších prostředků, jak vyhubit štěnice, je použití speciálního spreje. Ten se dá volně koupit nejenom ve specializovaných domácích potřebách. Sprej vyniká hlavně svojí vysokou účinností, protože byl vyvinut speciálně na hubení štěnic a blech. I když se jedná o velmi odolné parazity, sprej si s nimi bez větších problémů poradí, a navíc jsou hubící látky účinné i 14 dní po zaschnutí.

 

Jak funguje past na štěnice?

Dalším hojně používaným prostředkem na likvidaci rozšířeného parazita je past na štěnice. Jejím hlavním úkolem je nalákat parazity dovnitř do pasti, kde se nachází lepivá plocha, na niž se štěnice přilepí. Pasti štěnice lákají buď svým specifickým zápachem, nebo vyzařovaným teplem. Obě řešení mají své pro i proti, ovšem parazity likvidují naprosto spolehlivě. U tepelné pasti si pouze dejte pozor, aby nebyla umístěna v prostoru, kde spíte. Oproti tomu pachové pasti můžete umístit prakticky kamkoliv.

Už víte, jak vypadá štěnice? Ihned po jejím objevení začněte s likvidací. Ideální je využití spreje v kombinaci s pachovými či tepelnými pastmi.