Jak zajistit příjemné klima v interiéru i při vysokých venkovních teplotách?

Tropické teploty právě začínají. Meteorologové se shodují na tom, že letní prázdniny by mohly být podobně horké a suché jako ty loňské. Vzpomínáte si ještě, jak horké bylo loňské léto? Jak jste v horkých dnech hledali místo, kde byste se alespoň na chvíli mohli schovat před parnem a vysokými teplotami? Přehřívala se i vaše domácnost a bylo i v interiéru podobně teplo jako venku? Jak zabránit interiéru v přehřívání, abyste alespoň doma měli příjemné klima?

 

Zjistěte, kde má dům slabinu

Existuje mnoho tipů a technologií, které mohou pomoci v domě vytvořit příjemnější klima. Ne všechny řešení jsou ovšem dostatečně efektivní a vhodná pro všechny druhy budov. Jako první řešení vás možná napadne klimatizace. Ta dokáže vzduch v interiéru pochopitelně ochladit. Jenže investice do kvalitní klimatizace znamená několik desítek tisíc korun. Musíte počítat i s provozními náklady, náklady na údržbu a dalšími výdaji. Cena za příjemné klima v domácnostech je vysoká. Navíc ne každému vyhovuje vzduch z klimatizací. Jestliže chcete pro svůj dům efektivní řešení, nejprve byste měli odhalit jeho slabinu.

 

90% domů má slabinu společnou

U drtivé většiny rodinných domů je slabinou jedno stejné místo. Jestli si myslíte, že se jedná o okna a dveře, jste na omylu. Slabinou je střecha a půda. Vlivem ostrých slunečních paprsků se střešní krytiny rozpalují do obrovských teplot. Ať už máte krytinu betonovou, plechovou nebo plochou střechu, je to stejné. Teplo ze střechy sálá všemi směry, tedy i dále do půdních prostor. A pokud není zateplená podlaha na půdě, teplo sálá i do obytných místností. Jestliže chcete v létě mít v interiéru příjemné klima, přemýšlejte o zateplení podlahy na půdě.

 

Za 3 hodiny máte po starostech

Zateplení podlahy na půdě může být složitou činností, při které se bude po vašem domě pohybovat celá parta montážních dělníků, práce budou trvat několik dní a všude bude nepořádek od izolačního materiálu. Pokud se ale rozhodnete pro správnou technologii, můžete mít stropy zateplené už za 3 hodiny, bez hluku a nepořádku a po domě se vám bude pohybovat jen jediný člověk, který ani nijak nenaruší chod domácnosti. Přesně takové výhody získáte, pokud se rozhodnete pro zateplení foukanou minerální izolací Magmarelax.

 

Detailní informace o tomto systému najdete na www.mojeizolace.cz.