Budou i letošní prázdniny ve znamení nadprůměrných teplot? Připravte se na ně!

Každý rok je to podobné. Za teplých letních dnů se střecha rozpálí a v místnostech pod ní jsou téměř nelidské podmínky. Teplo v bytech je skoro stejné jako venku a nejde vyvětrat. Teplota rozpálené střechy dosahuje až 80 stupňů Celsia a to vše nám proudí dovnitř domu. Loňské léto bylo v tomto ohledu abnormálně horké a meteorologové se shodují na tom, že situace se bude opakovat i letos. Střecha je častá slabina Starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky vykazují v zateplení střechy velmi slabé místo. A to i v případě, že na střechách je izolace. Po mnoha letech slehla vlivem své vlastní váhy, ztratila své izolační vlastnosti a vlhkost dokonala dílo zkázy. Nejúčinnější řešení je zateplení střechy, tedy kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra.  Ploché střechy mívají dvouplášťovou konstrukci. Nejefektivnější zateplení této konstrukce je pomocí foukané magmarelaxové izolace. Kvalitní izolační materiály společně s moderní technologií aplikace dosáhnou dokonalých výsledků. Izolace výborně tepelně izoluje a díky nerostnému původu, je vyrobena z přírodního čediče, dobře vzdoruje ohni. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezóně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhých 15 let. Foukaný systém MAGMARELAX není vhodný jen na zateplení plochých střech, ale i na ostatní konstrukční řešení. Například u složitých nepřístupných střech není třeba zasahovat do konstrukce a přesto je zajištěna dostatečná vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi složité konstrukce patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Jestliže ale použijeme tento osvědčený systém.

Mezi zajímavé typy domů patří i okál. Odborníci našli způsob, jak strop Okálu tepelně izolovat a přitom zajistit přirozenou ventilaci.  Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily. Byly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciálních průduchů. Tím se zamezilo srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

 

Služby 2 v 1 vyřeší střechu i podkroví!

Přemýšlíte o větším stavebním zásahu do vaší střechy? Co takhle přestavba podkroví na obytné prostory? Díky této činnosti lze efektivně využít volnou místnost. Na druhou stranu se jedná o poměrně velkou finanční investici. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo. S přestavbou půdy na míru vašim potřebám vám může pomoci specialista v této oblasti. Takovým je například společnost IP Izolace Polná. Ta dokáže nevyužívanou půdu změnit v posilovnu, hernu, pracovnu, ložnici, dětský pokoj, vše co budete chtít.

 

Jak na to?

Nejdříve se provede revitalizace střechy. Střecha i podkroví musí být vnímány jako jeden celek. Bude provedena výměna tepelné izolace střech a výměna střešní krytiny. Jak postupuje společnost dále? To nám již uvede sama.

„(Střešní krytina a jiné součásti střechy, kterou jsou v dobrém stavu, vracíme zpět na střechu, takže neutrácíte zbytečné peníze navíc.) Montujeme a vyměňujeme střešní okna. Nastavením výšky profilu krokví zvyšujeme vrstvy izolace na doporučené hodnoty. Doplňujeme střešní pláště o vhodné doplňky. Vybudujeme příčky a podhledy v podkroví včetně dokončovacích prací. A na vše je používán výhradně nejkvalitnější materiál.“

 

Řešení tří problémů najednou

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě se stane vysloveně příjemným a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. A hlavně ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Extrémy počasí už vás nerozhodí. Před začátkem prací si můžete domluvit osobní schůzku s obchodně-technickým poradcem společnosti, která je zcela zdarma a nechte si prověřit váš dům. Samotná realizace trvá jen pár hodin, bez hluku a nepořádku za plného chodu vaší domácnosti.

 

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.