Jak zajistit větrání domácnosti, když jste zrovna na dovolené?

Větrání domácnosti a výměna vzduchu jsou jedny z nejdůležitějších činností, které je nutné provádět pravidelně. Pokud by bylo větrání zanedbávané, dochází ke zvýšené koncentraci vlhkosti ve vzduchu. Asi všichni dobře víme, co se stane, když je vzduch v domácnosti příliš vlhký. Vlhkost se dostává do zdiva a tvoří nevzhledné „mapy“. Pokud jste na dovolené více než týden a domácnost není větraná, může na vás po příjezdu domů čekat nemilé překvapení. Jak tento problém ale vyřešit?

Pootevřená okna jsou pozvánkou pro zloděje

Větrání okny v době vaší nepřítomnosti bychom mohli označit  za stejnou nedbalost, jako zapomenout zamknout dveře při odjezdu. Ani otevřená okna v horních patrech budov nejsou pro zloděje překážkou. I při otevření pouhé mikroventilace je okno mnohem snazší k otevření bez násilí. Ale jak docílit větrání rodinného domu, když budou okna zavřená?

Odpověď na tuto otázku přináší společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o.

Společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. je specialistou na vývoj a výrobu solárních ventilací. Právě solární ventilace dokáží větrat jakoukoli místnost a ani nemusí být otevřená okna. Vše zajistí solární panely. Solární panely do sebe budou totiž nasávat vzduch, který budou i ohřívat. Zejména v zimních měsících tuto skutečnost jistě oceníte. Teprve potom budou skrze otvor ve stěně ventilátorem vhánět vzduch do místnosti. Solární panely se jednoduše nainstalují na fasádu domu nebo na jeho střechu a větrají za vás po celý rok.

Provoz je zcela zdarma a navíc velmi komfortní

Nasávání vzduchu, jeho ohřev i provoz ventilátoru nebude stát vaší domácnost ani korunu. Celý proces funkce solárních panelů totiž zajišťuje solární energie. PAVLŮ-Complex, s.r.o. má ve své nabídce 2 typy solárních panelů. Tím prvním jsou solární panely SolFresh a tím druhým solární panely SolHeat. Panely SolHeat navíc dokáží ještě temperovat vzduch v místnosti a zvyšovat jeho teplotu. Možnost větrání si můžete pohodlně nastavit na LED panelu ze dvou různých způsobů. Solární ventilace budou větrat za vás, i když nebudete doma. Vlhký vzduch po příjezdu vás tedy už nepřekvapí.

 

Kompletní informace najdete na www.solarniventilace.cz.