Jak zvládat letní teploty

Léto je v plném proudu a stejně tak i stížnosti na téma dusno, vysoké teploty, moc sluníčka, málo mraků, málo deště… Úrodě by samozřejmě více srážek prospělo, ale stížnostmi mraky nepřivoláme. Proto možná bude lepší se smířit s tím, že léto opravdu znamená letní teploty a co nejvíce si tyto dny zpříjemnit.

 

Pravidelná osvěžení

Ať už máte rádi cokoliv, základem by měl být jednak pravidelný pitný režim a určitá míra ochlazování. Pokud jste vyprahlí a vysušení, je pochopitelné, že běžné každodenní povinnosti vám dají více zabrat. Takže jednak si v průběhu dne dopřávejte čistou vodu a pro zlepšení nálady třeba nějakou specialitu v podobě ledové kávy se zmrzlinou a mimo povinnosti si najděte čas i na nějaké to polehávání u vody.

 

Rozptýlení

Pokud vás polehávání samo o sobě neláká, vezměte si s sebou křížovky, kamarádku či partnera, nebo třeba knížku. Asi nejvhodnější četba pro letní období, alespoň podle nás, jsou romány. Člověk si chce přece jenom alespoň v tomto období oddechnout od skript a jiných vzdělávacích materiálů, kterými nás zásobují buď vyučující, nebo zaměstnavatel. A beztak je už i vědecky dokázáno, že mozek na sluníčku funguje v docela jinačím módu. Skvělou volbou může být například kniha „Prkna, co znamenala smrt“ autorky Petry Kropáčové. V tomto románu najdete samozřejmě lásku, vzrušení, napětí, a pokud máte rádi kromě četby i divadlo, je tato kniha pro vás jasná volba. Jedním z významných motivů, které hlavní hrdinku celým příběhem provází, je právě divadlo. S ústřední postavou se ale snadno ztotožní i ti, kteří ztratili někoho blízkého a ví, jak složité je jít v životě dál a ti, kteří se i přes životem připravené překážky snaží dosáhnout štěstí a spokojenosti a jen tak se nevzdají. Román navazuje na první díl „Prkna, co znamenají život“, který je neméně napínavý a neméně čtivý. Před dovolenou si tedy objednejte raději rovnou oba dva, přečtete je totiž téměř jedním dechem.