Jaká jsou pravidla saunování v infrasaunách?

Blahodárné účinky pravidelného prohřívání lidského organismu jsou známé již po mnoho let. Technologický pokrok v dnešní době umožňuje saunování i lidem, kteří si tradiční formy saunování ve finských saunách s ohledem na své zdraví splnit nemohou. Infrasauny jsou pro tělo šetrnější, jelikož i mimo jiné využívají nižších teplot. Časté návštěvy infrakabiny mají za následek vylepšení tělesného i psychického stavu a kompletního očištění těla od nežádoucích látek a toxinů. Infrasaunu si dnes může dovolit opravdu každý ve svém bydlišti. Uvolněte své svaly a dopřejte si malý okamžik odpočívání. Nejenže vás přestanou bolet vaše klouby, rovněž spálíte zbytečné kalorie.

Zásadní pravidla

Pokud máte zdravotní problémy, raději si o možnostech saunování promluvte se svým lékařem. I ti vám ale potvrdí, že v infrasaunách se může saunovat zcela kdokoliv. Infrasauny jsou dobré i pro malé děti. Stačí se saunování věnovat 1x až 2x týdně a váš aparát bude celkově regenerován. Při častém užívání infrasauny (1x – 2x týdně) již brzy oceníte její kompletní přínos jak po stránce relaxace, tak po stránce zdravotní – moderní infrasauna dokáže pomáhat prakticky všude tam, kde se užívání klasické finské sauny stává kontraindikačním (vysoký / nízký krevní tlak, dýchací cesty, špatná snášenlivost vysokých teplot, srdeční zdravotní problémy, atp.) velmi podstatná pro správné saunování je ale samotná technologie využívaných infrazářičů. Kabinu je potřeba si 10 minut před užitím předehřát na teplotu 33°C až 35°C a v průběhu potící kúry nechat navýšit až na cca 50 – 60 °C. Co je v těchto prvních deseti minutách nejpodstatnější – rehabilitační infrazářiče nabíhají na svou stanovenou léčebnou vlnovou délku (pozor, běžné průmyslové infratechnologie toto zajištěno nemají!).

Posedávejte a pijte

Snažte se dodržet i časové rozpětí jednotlivého pobytu, který by neměl být delší, jak 35 minut. Do infrakabiny si sebou vemte dostatečné množství vody. Zejména konzumace čerstvé vody zrychluje a rovněž zkvalitňuje celkový průběh působení infračerveného tepelného systému.

Při infrasaunování je nejideálnější zaujmout pozici v sedě. Zbytečně nevyvíjejte jakýkoliv pohyb. Nejlepších výsledků dosáhnete, zda se vaše tělo prohřeje rovnoměrně. Do kabiny si sebou vezměte v každém případě 3 ručníky. Jeden pod nohy, druhý na sezení a třetí na masáž těla.

Jestli vás zajímají i další informace o infrasaunách a rádi byste si jednu pořídili domů, případně máte zájem o její realizaci, navštivte internetové stránky na adrese http://www.sauny-vital.cz/ .