Jaká tajemství ukrývají nealkoholická vína?

Pokud patříte mezi milovníky vína a chcete si jeho chuť dopřávat třeba i každý den, nebo nesmíte pít alkohol a přesto máte na víno občas chuť, měla by i vás zajímat speciální nealkoholická vína. Výjimečná jsou svou chutí i pozitivními účinky na lidský organismus.

 

 

Zajímavosti nealkoholických vín

I když vám to může tak připadat, nealkoholická vína nejsou žádnou novinkou moderní doby. Tradice jejich výroby sahá až do roku 1908, kdy se s jejich výrobou začalo v Německu. V této době měla vína ještě malý obsah alkoholu, jejich výroba se ale zdokonalila, takže v současné době nealkoholická vína skutečně žádný alkohol neobsahují. Velkou zajímavostí je, že nealkoholické víno se vyrábí bez tuku a má i nízký obsah kalorií, což jistě ocení všichni, kterým záleží na zdraví i štíhlé linii.

 

Mají prokazatelně pozitivní účinky na lidské zdraví

Velmi ceněnou vlastností nealkoholických vín je jejich pozitivní vliv na lidské zdraví. Pití nealkoholického vína například zabraňuje kornatění cév, pomáhá předcházet srdečním onemocněním, eliminuje riziko infarktu a snižuje i hladinu cholesterolu. Přitom si zachovává chuť pravého vína s obsahem alkoholu.

 

Kdo nealkoholické víno ocení nejvíce?

Ocení ho samozřejmě řidiči, těhotné ženy, abstinenti nebo ti, kdo trpí vážnějšími zdravotními problémy. Pití nealkoholického vína je ale vhodné pro všechny, kdo si chtějí užít lahodnou chuť vína a zbavit se obav, že je ráno potrápí kocovina.

 

Kde sehnat?

S bohatou nabídkou nealkoholických vín přichází specializovaný e-shop winehouse.cz. V nabídce najdete lahodná nealkoholická vína z Německa a koupit zde mimo jiné můžete i nealkoholické šumivé víno. V nabídce nechybí ani vysoce kvalitní klasická vána. Oblibě se těší hlavně bariková vína, která nabízejí nezaměnitelnou chuť či Portská nebo Bio vína.