Jaké jsou aktuální trendy při pořizování letních šatů?

Léto je v plném proudu a spolu s tímto obdobím je nejlepší čas na nošení elegantních šatů. Teplé a slunné počasí k tomuto druhu oblečení přímo vyzývá. A vůbec nevadí, jakou máte postavu, šaty jsou vhodné prakticky pro každou dívku a ženu.

 

Materiály

V parných letních dnech, kdy teploty často stoupají k magické třicetistupňové hranici, je nejlepší zvolit dámské šaty z přírodních materiálů. Ty totiž mají přirozenou prodyšnost, při nošení šatů se tak nebudete potit, což by mohlo být značně nepříjemné. Dobře „dýchají“ zejména lehké materiály. Pro léto tak zvolte kupříkladu kratší šaty z bavlny. Chcete-li trochu ušetřit, dá se pořídit pěkné značkové dámské oblečení s lehkou příměsí elastanu či jiných umělých materiálů, které šatům neuberou na kráse a zároveň jim dodají potřebnou elasticitu.

 

Délka šatů

Pro šaty vždy platí, že byste je měly vybírat dle toho, jakou máte postavu. Vyšší ženy si v klidu mohou dopřát šaty jen těsně pod kolena, pro menší postavy je ale lepší zvolit o trochu delší šaty, které doplníte o obuv s podpatky.

 

Barvy

V letošní sezoně, podobně jako v letech minulých, dominuje především přírodní zelená barva, ovšem ne v příliš křiklavých tónech. Zelené dámské oblečení šikne mladším i starším ženám. Dále hrají prim také šaty modré barvy, které si s sebou můžete vzít třeba na dovolenou na pláž, pokud se tedy v tomto zvláštním období plné restrikcí a omezení rozhodnete odjet na několik dní k moři.

Vždy je dobré mít přehled o aktuálních trendech. Dámská móda se neustále mění. Novinky této oblasti se dozvíte například na blogu eshopu společnosti Fasardi, jež se přímo specializuje na dámské oblečení a šaty (nejen) na léto. V samotné nabídce eshopu pak najdete řadu elegantních modelů, které zcela jistě obohatí váš šatník. Navíc je pořídíte za velmi příznivé ceny.